Punct preţios pentru „şoimi”

De Daniel Scridon
© Flavius Sabău
GHIRODA. După doar 17 minute, „şoimii” lui Flavius Sabău păreau în genunchi, gazdele de la CSC Ghiroda având 2-0, graţie reuşitelor semnate de Baranyi şi Budur. Scor ce avea să se dovedească periculos pentru ghirodeni. În secvenţele de prelungiri ale primei reprize, Dolga a redus din handicap după o lovitură de colţ şi la pauză era 2-1.

La 15 minute de la reluare, Istrate a inscris din lovitură liberă de la 25 m şi a adus un punct lipovanilor, care ajung la al treilea rezultat consecutiv pozitiv.

Pentru Şoimii Lipova au pus umărul la această remiză, scor 2-2, următorii jucători: Iliescu – Nagy, Polgar (min. 27, Bercu), Lazea, Prună (min. 27, Dolga), Vlad, Filimon, Simion (min. 46, Banyoi), Istrate, D. Rusu, Sulea (min. 84, Bicuschi).