Rapid – UTA 4-0

15Comentarii
ARAD – Marius Lacatuş va trimite în teren contra Rapidului începând de la 18:30 o formaţie în care apar titulari pentru prima dată sârbii Djokovic si Stojanovic.

Formula de start e următoarea:

UTA: Tudor – Mihut, Balint, Chitita , Pascovici, Hidisan, Djokovic, C. Todea , Apostu, Edson, Stoianovici

RAPID: coman, M. Constantin, Maftei, Sapunaru, Badoi, Lazar, E. Dica, Perja, Mazilu, V. Moldovan , Ganea

Arbitrii: T. Lajos (Timisoara) la centru, E. Dumitrescu (Pitesti), T. Martis (Baia Mare)

sec 20: Stoianovici, l-a triblat pe portarul Coman in fata careului de 16 m , dar sutul sau inspre gol a fost respins un fundas Rapidist

min 6: Dupa 6 minute de joc Rapid are initiativa, dar UTA se apara destul de bine, reusind sa tina gazdele destul de departe de poarta lui Tudor

min 17: jucatorul UT-ei Djokovic a vazut primul cartonas galben al meciului

min 19: Rapid domina in continuare insa UTA inchide culoarele de patrundere spre poarta lui Tudor

min 23: Pasovici a patruns pe stanga in careu, dar a sutata in plasa laterala.

min 24: arbitrul Lajos acorda al doilea cartonas galben al UT-ei aradeanului Stoianovici, dupa un fault la Sapunaru

min 28: Sapunaru a sutat din fata careului mic, dar slab iar Tudor a respins in doi timpi

min 32: Stoianovici a centrat de pe dreapta, Perja a facut hent in careu, dar arbitrul a indicat offside la pozitia lui Edson

min 34: Rapid a fost aproape de gol insa Todea respins in corner o minge ce se indrepta spre Mazilu

min 35 Sapunaru a sutat de la 7 metrii lateral stanga, Tudor a respins pina la M. Constantin dar acesta a tras peste poarta

min 36: Rapid o maseaza pe UTA in propria jumatate de teren, elevii lui Lacatus reusind cu greu sa faca fata fata atacurilor giulestene

min36: UTA mai primeste un cartonas galben, posesorul acestia fiind Balint

min 39: Badoi centreaza de pe dreapta, iar Maftei trage in bara din dreapta portii lui Tudor

min 41: Mazilu cade in careul UT-ei, rapidistii cer penalty, dar arbitrul Lajos lasa jocul sa continue

min 42: Stoianovici il faulteaza dur pe Sapunaru, dar arbitrul Lajos il iarta pe aradean de al doilea galben si eliminare

min 45: arbitrul de rezerva, Ionica Serea, arata doua minute de prelungire a primei reprize

min 47: Lajos fluiera finalul primei reprize. In prelungiri UTA a trecut de centrul terenului, s-a apropiat de careul de 16 metrii a Rapidului, dar fara a pune in pericol poarta lui Coman.

Prima repriza a apartinut in totalitate Rapidului care a ratat cateva ocazii de gol, iar UTA a reusit in multe momente ale jocului sa se apere exact. In atac aradenii nu au contat prea mult.

min 46: A inceput repriza secunda

min 48: Rapid incepe bine repriza secunda, iar dupa un corner deschide scorul prin Maftei care a marcat cu capul din careul mic (1-0)

min 55: la o faza prelungita de atac a Rapidului, Badoi a centrat de pe dreapta, mingea a lovit bara iar de la 1 metru de poarta, Mazilu a ridica scorul la 2-0.

min 56: Lacatus il trimite la incalzire pe Thiago Ramos

min 58: schimbare la Rapid. Intra Buga, iese V. Moldovan

min 59: Edson primeste o minge in careul de 16 m, dar sutul lui e blocat de Maftei

min 60: imediat dupa ratare, Edson e schimbat cu Simion

min 61: Rapid inscrie prin Ganea, dar arbitrul anuleaza golul pe motiv de offsode

min 62: Rapid se desprinde la 3-0, Perja marcand din coltul careului mic.

min 62: dubla schimbare: la UTA intra Simao, iese Pascovici, iar la Rapid Maldaraseanu ii ia locul lui E. Dica

min 66: Mihut a tras din 25 metrii peste poarta

min 67: schimbare la UTA. Intra Thiago Ramos in locul lui Djokovic

min 68: Thiago Ramos a sutat spre poarta lui Coman dar mingea a fost deviata in corner

min 69: Simao isi incearca si el norocul cu un sut de la 25 de metrii dar mingea trece mult peste poarta

min 70: schimbare la Rapid. Iese Mazilu si intra I. Stancu

min 73: de cateva minute meciul a intrat intr-o acalmie, iar UTA nu da semne ca ar putea sa puna probleme reale Rapidului

min 78: Simion scapa singur spre poarta lui Coman, dar de la 12 metrii rateaza, trimitand peste buturile Rapidului

min 79: Rapid mai inscrie odata ridicand scorul la 4-0: Maldaraseanu a scapat de fundasii aradeni, l-a triblat pe Tudor si a marcat

min 80: UTA este foarte aproape de golul de onoare, insa portarul Coman l-a blocat pe Stoianivici

min 83: Ganea a patruns in careul UT-ei dar fundasii au respins mingea in corner

min 85: Stoianovici se accidenteaza la clavicula. Iese de pe teren pentru ingrijiri medicale, insa a reintrat imediat putand sa continue meciul

min 90: arbitrul de rezerva arata 2 minute de prelungire

min 90+1: Simion prmieste cartonas galben

min 90+2: Buga suteaza de linga Balint dar mingea trece milimetric pe linga poarta

min 90+2: arbitrul Lajos fluiera finalul meciului, Rapid – UTA 4-0