Se anunţă distracţie maximă la Chişineu Criş şi Satu Nou

De Dan Lazar
1Comentariu
Se anunţă distracţie maximă la Chişineu Criş şi Satu Nou
Sfârşitul de săptămână aduce noi posibilităţi de distracţie pentru arădeni, având loc petreceri câmpeneşti la Chişineu Criş şi Satu Nou. Vezi programul manifestărilor.

Zilele oraşului Chişineu Criş, aflate la ediția a X-a propun nume importante din folclor, dar și renumita trupă Direcția 5.

Sâmbătă, 6 august
11:00 – 12:00 – deschiderea festivă în SALA MARE A PRIMĂRIEI
12:00 – 12:30 – parada portului popular
13:00 – 14:00 – Concert al fanfarei “SUNETUL ARADULUI” în parcul central
Spectacol stadion
14:00-01:00 – Parc Distractiv
17:00-17:20- Formaţia de dansuri populare “ MOŞTENITORII “ din Chereluş
17:20- 17:35- Formaţia de dansuri populare maghiare din Csanadpalota- UNGARIA
17:35-17:50 – Formaţia de dansuri populare maghiare din Ketegyhaza – UNGARIA
17:50-18:10 – Grupul vocal-instrumental “ ATELIERUL MUZICAL”, condus de Angelica Bontău
18:10-18:30- Solista de muzică populară SIMONA BRIŞCAN
18:30-18:50 – Formaţia de dansuri populare “ JUNII CETĂŢII DEZNA”
18:50 -19:10 – Formaţia de dansuri populare “ JUNII ŞIMĂNDANI “
19:10-19:50 – Solistul de muzică populară ŞTEFAN MUNTENAŞ
19:50- 20:40 – Solistul de muzica populară MILE POVAN
20:40-21:40 – Formaţia VEST MUSIC cu soliştii – DANI BANĂŢEANU si GEANINA GIBLAK
21:40- 22:40 –Solista CARMEN DE LA SĂLCIUA cu formaţia
22:40-23:10 –Formaţiile de dansuri ale Casei de Cultură din Chişineu Criş : CHIQUI DANCE, MINI STEP, HAPPY DANCE CREW
23:10-00:00 -Concert SANDRA N
00:00-01:00 – Concert FRESH Budapesta – Ungaria

Duminică, 7 august
Spectacol stadion
14:00-00:00 – Parc Distractiv
17:00-17:30 – Solista LILIANA COSMA si formaţia
17.30-18.00 – Solista GINA RUS si formaţia
18:00 -18:40- Solistul IONUŢ LANGA şi formaţia
18:40 -19:20 – Solistul BOMBONEL COTOC şi formaţia
19:20-19:50 – Formaţiile de dansuri populare “FLOAREA CRIŞULUI “ ale Casei de Cultură Chişineu Criş şi a Căminului Cultural Nădab precum şi un program instrumental cu : GEORGE BIRTA, OVIDIU VIG, RAUL MAGER şi VALERIU FLUERAŞ
19:50- 20:30 – Solista FLORICA DUMA şi formaţia
20:30-21:30 -Interpreţii de muzică populară CORNELIA şi LUPU REDNIC
21:30-23:00 – ANSAMBLUL PROFESIONIST “MUREŞUL “ din Târgu Mureş cu soliştii : DORINA OPREA, LEONTINA POP, DORINA GRAD, MARIA SANTEAN FAGHIURA
23:00-23:10 -FOCURI DE ARTIFICII
23:10-00:20 -Concert DIRECŢIA 5
Prezentator : MIHAI HERŢE (MIŞU – HORA TV)

Zilele satului Satu-Nou

Vineri,  5 august
19:00–Întâlnirea distractivă a pensionarilor din sat –
Căminul Cultural din Satu-Nou
21:00 Concertul formației ,,TNT” din Ungaria
22:00 Discotecă în aer liber – Curtea școli

Sâmbătă, 6 august
16:30 Deschiderea festivă a Zilelor -curtea școlii
17:00 Spectacolul formațiilor de dans popular din județ
Participanți:
-formația,,Százszorszép” din Mailat
-formația „Tőzike”din Adea
-formația,,Ibolya”din Zerind
-formația,,Gyöngyvirág’’din Dorobanți
-formația,,Leveles” din Satu-Nou
– formația de dans popular din Mișca
-formația,,Kankalin” din Zimand
-formația,,Napraforgó”din Peregu Mic
-formația din Pădureni
19:30 Petrecere în aer liber cu formaţia ,,Meteor’’
23:00 Discotecă în aer liber
24:00 Foc de artificii

Duminică, 7 august
10:00 Slujbă festivă în Biserica Catolică din Satu-Nou
11:30 Comemorare la Monumentul Deportaţilor
13:00 Meciuri de fotbal cu participarea echipelor din satele vecine
17:00 Spectacolul copiilor din grădiniță și școală – Scena din curtea școlii
20:00 Concertul formației ,,Hardwer” din Ungaria
22:00 Concertul formației ,,Dupla Kávé” din Ungaria
23.00 Discotecă în aer liber



1Comentariu

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

versiunea HTML a comentariilor