Se putea mai mult ?

1Comentariu
Aceasta este întrebarea care frământă opinia fotbalistică arădeană la începutul acestei săptămâni. Şi face trimitere la deznodământul partidei dintre UTA şi Dinamo.

Rezultatul de egalitate consemnat în războiul alb-roşu este întors pe toate feţele. Motiv pentru a ne da şi noi cu părerea …

Sigur, teoretic, se putea mai mult. Mai ales că am avut 1-0 la pauză, după – opinie împărtăşită de mai mulţi oameni de fotbal – cea mai bună repriză din actualul sezon.

În plus, i-am şi prins pe „câini” într-o pasă (mai) proastă. Dacă privim lucrurile dintr-un alt unghi, ţinând cont de valoarea adversarului întâlnit, ar trebui să ne declarăm satisfăcuţi de punctul obţinut.

Puţine grupări din Liga lui Mitică se pot lăuda cu o astfel de performanţă. Important este că elevii lui Lăcătuş au lăsat senzaţia că au trecut cu bine peste umilinţa din Giuleşti. Şi, ce n-au reuşit încă în acest retur, poate prinde contur în meciurile următoare. Adică, o victorie. De ce nu, chiar în proxima rundă, la Bistriţa ?