Siglă: Cititor – reporter

ARAD – Elevul Daniel Bociort (clasa a XI-a, Grup Şcolar Henri Coandă) ne-a relatat despre o interesantă acţiune extra-şcolară.

Fotbal la sală contra profesorilor. Ce îţi poţi dori mai mult? Este momentul în care ei nu mai au ultimul cuvânt în faţa noastră. E momentul răzbunării!… Dar nu şi în cazul nostru. În primul rând, pentru că în echipa lor a fost doar un profesor cu care avem noi ore.

Iar cu acel profesor ne înţelegem foarte bine. Totuşi, asta nu înseamnă că i-am menajat, din contră, obiectivul meciului a fost o victorie la mare diferenţă şi să luăm mai puţin de zece goluri în cele 90 de minute. După cum ne aşteptam, am atins ambele obiective, deşi am început destul de greu, ratând multe ocazii şi nereuşind să marcăm în primele 5-10 minute.

Pe lângă obiectivele atinse am reuşit şi un bonus: profesorul cu care avem ore în timpul şcolii a fost facut „praf”! O minge în faţă! Am dat şi un gol pe care şi Ronaldinho ar fi invidios! Şi, cireaşa de pe tort, i-am dat „şorţ” din dribling! În cele din urmă, o dimineaţă excelentă, pe care probabil o vom repeta, „profii” cerând… revanşa.