Siriana – Semlecana, meci cu „sare si piper”

De Leo Sfara
Şiria. Meci cu de toate, duminică, în liga a IV-a, între Şiria şi Semlac. Fl. Rus a dat cu piciorul şansei de a-şi duce echipa în avantaj, ratând un penalty, în min. 20. Zece minute mai târziu, Peii (foto) a reuşit un euro-gol, şut sub bară, de la 40 de metri: 0-1. Amfitrionii au resimţit şocul şi Zaharie a majorat diferenţa, în minutul 34: 0-2.

Meciul s-a animat după pauză, Şiriana fiind mult mai prezentă în joc, dar un gest necugetat al lui Deak a lăsat-o în zece oameni. Şi aşa, însă, Călăceanu a marcat a readus speranţele în tabăra gazdelor. Dar, Ardelean le-a spulberat total, fiind şi el eliminat, Şiria nemaiavând apoi, forţa să atace şi s-a terminat 1-2.

Şiria: Brade – Bilan (Crişan), Călăceanu, Deak, Ruja – Negrea (A. Gligor), Căta, Măruşteri (Cernat), Borteş (Fl. Popa) – Fl. Rus – Ardelean. Semlac: Raşca – Măcean, Zâză, Ifitmie, Gabor – Giulău (Leuca, Fekete), Zaharie, Kothai, Gyebnar, Rusti (Fenvesy) – Peii (Popp). Au arbitrat: C. Burza – la centru, R. Nagy şi C. Mocan – asistenţi. Obs. AJF: A. Lucaci şi D. Buică.