Stahl şi Jorza, câte o repriză

De Daniel Scridon
Echipa națională a României Under 19 a remizat cu selecționata similară a Ciprului, scor 0-0, într-o partidă cu caracter de verificare disputată, marţi după-amiaza, la Buftea.

Albert Stahl a prins primul „unsprezece” gândit de selecționerul Adrian Boingiu, ca și mijlocaș ofensiv de bandă stânga, fiind schimbat la pauză. Amir Jorza a intrat pe gazon din primul minut al reprizei secunde și a jucat în spatele „vârfului”.

Cei doi fotbaliști arădeni şi-au încheiat aventura tricoloră şi au revenit la Arad, pentru a fi prezenţi în această seară la prezentarea lotului, dar mai ales de a intra în programul de pregătire gândit de Adrian Mihalcea înaintea jocului de sâmbătă, ora 11, de la Şiria, cu Metalglobus Bucureşti, contând pentru runda a doua a noului sezon de Liga 2.

Taguri: , , , ,