Start in turneul “Ladislau Bonyhadi”

De Daniel Scridon
Start in turneul “Ladislau Bonyhadi”
Iată programul meciurilor din grupele ediției a treia (25-26-27 februarie).

ARAD. La cea de-a treia ediție a turneului de fotbal interliceal „Ladislau Bonyhadi” s-au înscris zece licee, în următoarea ordine: Liceul Tehnologic Sava Brancovici Ineu, Liceul Teologic Baptist Alexa Popovici Arad, Colegiul Național Vasile Goldiș Arad, Liceul Teologic Penticostal Arad, Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu Arad, Liceul Teoretic Ion Creangă Curtici, Colegiul Economic Arad, Liceul cu Program Sportiv Arad, Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului Arad şi Liceul Tehnologic Iuliu Moldovan Arad.

Cele zece echipe au fost repartizate în două grupe a câte cinci echipe fiecare. Având în vedere numărul de echipe din fiecare grupă, organizatorii turneului au luat decizia de a restrânge durata meciurilor din grupe la 15 minute fără pauză, numărul de minute jucat de fiecare echipă în grupă rămânând neschimbat (60 de minute – 4 meciuri). În urma tragerii la sorți a fost conturată următoarea componență a celor două grupe (echipele Colegiului Național Vasile Goldiș și a Colegiului Economic, câștigătoarele primelor două ediții ale turneului, au fost considerate capi de serie):

Grupa A

Colegiul Economic
Liceul Teoretic Ion Creangă Curtici
Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu
Liceul Tehnologic Sava Brancovici Ineu
Liceul Teologic Penticostal

Grupa B

Colegiul Național Vasile Goldiș
Liceul Tehnologic Iuliu Moldovan
Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului
Liceul cu Program Sportiv
Liceul Teologic Baptist

Program

Meciurile din cadrul celor două grupe se vor desfășura după următorul program:
Grupa A: miercuri, 25 februarie, ora 12, Sala Polivalentă Victoria Arad; Grupa B: joi, 26 februarie, ora 12.00, Sala Polivalentă Victoria Arad; Semifinale şi finale: vineri, 27 februarie, ora 10, Sala Polivalentă Victoria Arad.

Programarea meciurilor din grupe este următoarea: (s-a ținut cont ca nicio echipă să nu joace două meciuri consecutiv). Rugăm toate echipele să fie la sală cu 15 minute înainte de începerea primului meci din grupă.

Grupa A

Liceul Teoretic Ion Creangă Curtici VS Liceul Tehnologic Sava Brancovici Ineu; Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu VS Liceul Teologic Penticostal; Colegiul Economic VS
Liceul Teoretic Ion Creangă Curtici; Liceul Tehnologic Sava Brancovici Ineu VS Liceul Teologic Penticostal; Colegiul Economic VS Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu; Liceul Teoretic Ion Creangă Curtici VS Liceul Teologic Penticostal; Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu VS Liceul Tehnologic Sava Brancovici Ineu; Colegiul Economic VS Liceul Teologic Penticostal; Liceul Teoretic Ion Creangă Curtici VS Colegiul Tehnic Aurel Vlaicu; Colegiul Economic VS Liceul Tehnologic Sava Brancovici Ineu.

Grupa B

Liceul Tehnologic Iuliu Moldovan VS Liceul cu Program Sportiv; Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului VS Liceul Teologic Baptist; Colegiul Național Vasile Goldiș VS Liceul Tehnologic Iuliu Moldovan; Liceul cu Program Sportiv VS Liceul Teologic Baptist; Colegiul Național Vasile Goldiș VS Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului; Liceul Tehnologic Iuliu Moldovan VS Liceul Teologic Baptist; Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului VS Liceul cu Program Sportiv; Colegiul Național Vasile Goldiș VS Liceul Teologic Baptist; Liceul Tehnologic Iuliu Moldovan VS Colegiul Tehnic de Construcții și Protecția Mediului; Colegiul Național Vasile Goldiș VS Liceul cu Program Sportiv.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !