7. septembrie 2010 16:16; Reactualizat la: 7.09.2010 16:16


Arădean, acuzat de trafic de persoane

ORADEA – BCCO Oradea, în colaborare cu birourile similare din Arad, Constanţa şi Bacău, dar şi cu autorităţile maghiare, spaniole, austriece şi italiene, au destrămat o reţea de trafic de persoane din care făcea parte şi un arădean.(1 comentariu)

Teodor Mărţişor Ispas a fost arestat preventiv şi, împreună cu ceilalţi şase membrii ai reţelei, va fi judecat pentru faptele comise.

Cei şapte sunt acuzaţi că, de-a lungul timpului, au racolat şi trimis la prostituat în Italia mai multe fete, multe dintre ele minore. Cele mai multe victime au fost racolate din zona judeţului Constanţa.

JA-A.G.



Recomanda articolul

Parerea ta Filtreaza comentariile  | 
Filtru comentarii Inchide optiunile  X



Ultimele stiri din categoria ARADON Ştirile judeţului Arad
S-a infipt cu masina in gheata de pe Mures
ARAD. Gheaţa i-a aruncat în Mureş, şi tot gheaţa le-a salvat vieţile. Trei tineri (doi băieţi şi o fată) [...] mai multe »
Zapada a cucerit Aradul
ARAD. Deocamdată suntem tot sub cod galben şi ninge în continuare. Mormanele de zăpadă de la marginea [...] mai multe »
Spaniol prins fara permis la Nadlac
NĂDLAC. Un spaniol de 31 de ani a fost prins pe când încerca să treacă frontiera conducând un autoturism, [...] mai multe »
Bani pentru caldura de la spatii verzi
ARAD. Liderul Mișcării Arădene, Claudiu Cristea, susține că a găsit o modalitate de a aloca cele 7.3 milioane [...] mai multe »
Aradul inghetat de frig
ARAD. Nu sunt la această oră drumuri blocate dar se circulă cu greutate pe toate arterele din municipiu şi pe [...] mai multe »
A inceput Petreceri de Vis!
ARAD. În perioada 3-5 februarie 2012, Expo Arad Internaţional găzduieşte târgul de nunţi „Petreceri de [...] mai multe »
Mai multe din categorie »

feedback

Logare



Ti-ai uitat parola?
Inregistrare user nou