CONCURS - Scorul corect îţi aduce premii!

11.07.2016 | Gîlcă Nicolae a câştigat marele premiu, un sejur de două zile pentru două persoane la Hotel Parc Moneasa. Cornel Musca a câştigat a 7-a minge oferită de Saller! 1
Portugalia, castigatoarea Euro 2016

11.07.2016 | Pentru prima oară în istorie, Campionatul European a fost câștigat de Portugalia. Selecționata antrenată de Fernando Santos a învins Franța cu 1-0, în prelungiri.

08.07.2016 | Gîlcă Nicolae din Arad a câştigat a şasea minge de fotbal, iar astăzi publicăm Talonul 7. 1

04.07.2016 | Răzvan Măgui din Dumbrăviţa (jud. Timiş) a câştigat a cincea minge de fotbal, iar astăzi publicăm Talonul 6.
Portugalia este prima semifinalistă la EURO 2016

01.07.2016 | Portugalia a reușit să câștige sfertul de finală cu Polonia după loviturile de departajare, după 120 de minute scorul a fost egal, 1-1.

28.06.2016 | Tragere la sorţi pentru a patra minge de fotbal între doi concurenţi, iar astăzi publicăm Talonul 5. Atenţie: Începând cu faza optimilor şi până la final vom lua în considerare rezultatele şi marcatorii după 90 minute!
Franța a întors rezultatul cu Irlanda | Germania s-a calificat la pas | Belgia a dat de pământ cu Ungaria

27.06.2016 | Franța a revenit de la 0-1 și s-a câștigat meciul cu Irlanda, iar Germania și Belgia s-au calificat după ce au câștigat la pas meciurile meciurile cu Slovacia respectiv Ungaria.
Pe urmele naţionalei... Haţegan, trimis acasă de la Euro

23.06.2016 | Arădeanul Ovidiu Hațegan este unul dintre cei șase arbitri care nu vor continua la EURO 2016 după faza grupelor. 3
Scorul corect îţi aduce premii!

23.06.2016 | Borlea Sergiu a câştigat a treia minge de fotbal. Astăzi publicăm Talonul 4. Atenţie: Începând cu faza optimilor şi până la final vom lua în considerare rezultatele şi marcatorii după 90 minute! 1
A pasat mai mult decât toţi adversarii la un loc!

22.06.2016 | Toni Kroos a pasat mai mult decât întreaga echipă a Irlandei de Nord în victoria din ultima etapă din cadrul Grupei C a Campionatului European.
Delegaţi la Italia – Irlanda

20.06.2016 | Brigada românească prezentă la Euro 2016, din care face parte şi orădeanul Octavian Şovre, a fost delegată de UEFA la meciul Italia – Irlanda din Grupa E.
EURO 2016|Parcursul României s-a încheiat cu o înfrângere în fața Albaniei

20.06.2016 | Victoria Albaniei din meciul cu România, scor 1-0, este prima de la un turneu final.
Neputință în galben: România, eliminată de la Euro!

19.06.2016 | Naționala de fotbal a României a cedat în fața Albaniei, scor 0-1, în ultimul meci din Grupa A de la EURO 2016, părăsind competiția din Hexagon. 22
Arbitru din Cehia la meciul România - Albania

18.06.2016 | UEFA l-a delegat pe arbitrul ceh Pavel Kralovec la meciul România - Albania,  decisiv pentru calificarea în optimile EURO 2016.
„Câştigăm, 1-0, cu Albania!”

17.06.2016 | „Scorul corect îşi aduce premii” a oferit prima minge de fotbal. Primul câştigător al concursului organizat de Jurnal arădean şi Aradon, în parteneriat cu partenerii noştri tradiţionali Hotel Parc Moneasa, Saller şi Paradisul Copiilor, este o reprezentantă a sexului frumos. 11
Scorul corect îţi aduce premii

17.06.2016 | Marele premiu este un sejur de două zile pentru două persoane la Hotel Parc Moneasa. Astăzi vă propunem Talonul 3 de concurs! 1
„A fost o cădere fizică abruptă”

17.06.2016 | Fostul medic al naţionalei, Pompiliu Popescu dă vina pe noul staff medical al României pentru că tricolorii au căzut din punct de vedere fizic în partea a doua a reprizei secunde cu Elveţia, iar Raţ şi Pintilii s-au accidentat.
UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva României

17.06.2016 | UEFA s-a autosesizat și a deschis o procedură disciplinară împotriva României, după ce suporterii au aprins torțe pe stadion, după golul marcat de Bogdan Stancu, în meciul cu Elveția.
România a terminat la egalitate cu Elveția. Franța a bătut, în prelungiri, pe Albania

16.06.2016 | Echipele naţionale ale României şi Elveţiei au terminat la egalitate, miercuri, scor 1-1, în primul meci din grupa A la Campionatul European din Franţa.
Avem primul câştigător!

15.06.2016 | O reprezentantă a sexului frumos, Costea Roxana, a câştigat prima minge de fotbal la Scorul corect îţi aduce premii!
EURO 2016 | Miercuri se joacă România - Elveția

15.06.2016 | România şi Elveţia se întâlnesc miercuri, de la ora 19:00, la Campionatul European.
Rusia riscă exluderea de la Euro 2016

14.06.2016 | Echipa naţională de fotbal a Rusiei riscă descalificarea de la Euro 2016 din cauza violențelor suporterilor.
„Excepţional pe banca de rezerve”

14.06.2016 | Vicente del Bosque, selecţionerul naţionalei Spaniei, a declarat că nu ştie dacă îl va folosi titular pe Iker Casillas în partida cu Turcia sau dacă va evolua tot David de Gea.

15.06.2016 | Marele premiu este un sejur de două zile pentru două persoane la Hotel Parc Moneasa. Găsiţi Talonul 2 de concurs.
Un rus va arbitra Elveţia – România

14.06.2016 | UEFA a anunțat că partida dintre Elveţia şi România, în etapa a doua din grupa A, va fi oficiată de la centru de către arbitrul rus Serghei Karasev, în vârstă de 37 de ani.
Fără alcool în jurul stadioanelor de la EURO

13.06.2016 | Guvernul francez a decis să interzică vânzarea de băuturi alcoolice în jurul stadioanelor cu risc, iar măsura vine după valul de violenţe dintre suporteri, din ultimele zile, când 31 de suporteri au fost răniţi la Marsilia, însă incidente au avut loc şi la Nisa.
Accident fatal pentru un suporter, la EURO 2016

13.06.2016 | Un suporter nord-irlandez a decedat la Nice, după ce a căzut de la opt metri pe o zonă de plajă stâncoasă.
EURO 2016 se vede în Piața Unirii din Oradea. Vezi aici programul complet

11.07.2016 | Premieră în Oradea, municipalitatea organizează un târg cu ocazia Campionatului European de fotbal din Franța.
„Eu sunt 12” a trecut prin Arad

12.06.2016 | Înainte de a trece graniţa, Caravana „Eu sunt 12” s-a oprit, duminică, la Arad. Membrii Caravanei au făcut un popas la „kilometrul zero” din municipiu, unde s-au întâlnit cu cei câţiva arădeni prezenţi în faţa Palatului Administrativ. Întâmpinați de consilierul local Ovidiu Moşneag, suporterii oficiali ai naționalei de fotbal a României au intrat în Primărie, au urcat până în balcon (unde au afișat un banner cu sloganul „Eu sunt 12” și au aruncat cu mingi celor de pe platou) iar apoi au făcut o fotografie de grup în impresionanta Sală Ferdinand. 5
„Of, ce meci! Ce trăire! Nedrept!”

11.06.2016 | Ambele goluri ale Franţei au fost marcate de foştii coechipieri ai lui Keşeru.
Presa franceza, dupa meciul ce a deschis EURO 2016: Cu stomacul tare, Le Bleus au iesit din capcana romanilor

11.06.2016 | În meciul de deschidere a Campionatului European, Naționala României a fost aproape de a reuși un egal cu reprezentativa Franței. Partida însă s-a terminat 2-1 pentru echipa franceză. Vă prezentăm mai jos cum a descris presa franceză meciul și ce a avut de spus despre echipa țării noastre.
Şovre debutează la Polonia – Irlanda de Nord

11.06.2016 | Brigada românească prezentă la Euro 2016 a fost anunţată că va conduce partida Polonia – Irlanda de Nord din cadrul Grupei C.

10.06.2016 | Marele premiu este un sejur de două zile pentru două persoane la Hotel Parc Moneasa. Astăzi, primul talon de concurs - conţine 12 jocuri! 8
Privesc cu emoţie la Euro

10.06.2016 | Doi dintre antrenorii bihoreni obişnuiţi cu munca la copii şi juniori vor avea emoţii suplimentare la ediţa 2016 a Campionatului European.
România a câștigat ultimul meci înainte de EURO, Keșeru a marcat

10.06.2016 | România a câștigat cu 5-1 amicalul cu Georgia, ultimul meci de pregătire dinainte debutului Campionatului European din Franța.
Se ştie lotul României pentru EURO 2016!

10.06.2016 | Aseară, selecţionerul echipei naţionale de fotbal a României a anunţat lotul de jucători pe care se va baza la Campionatul European de Fotbal. Iată, în continuare, „tricolorii” pentru Franţa. 3