Surpriza la Zabrani

De Dorin Ocneriu
Nici cainii nu l-au oprit pe Berar. FOTO Dorin Ocneriu
Zăbrani. Cele două „Victorii” au prestat un joc frumos, deschis şi antrenant, cu un plus pentru oaspeţi, care l-au avut pe fostul „şoim” pâncotan Berar în zi de graţie. El a deschis scorul în min. 19 cu un şut surprinzător de la 22 m, pentru ca Moţ să egaleze imediat după pauză cu o lovitură de cap din careul mic.

Pe fondul unei presiuni crescute a gazdelor la poarta lui Vaida, Suciu şi acelaşi Berar dau lovitura în minutele 75 şi 80 în urma unor contraatacuri. Ştefan închide tabela în min. 85 prin executarea rapidă în poarta goală a unei lovituri libere de la 35 m şi Victoria Zăbrani-Victoria Lunca Teuz 2-3 (0-1).

Formaţii

Victoria Zăbrani: Toader-Draia, Brie, Moţ, Ienăşel, Miţiţi, Ştefan, Negrea, Cervenschi, Hodan (cpt.), Matica. Au mai jucat: Firă, Jurcă, Stoiu. Antrenor D. Miţiţi.

Victoria Lunca Teuz: Vaida (cpt.)-Măcinic, Mihuţ, Cerna, B. Fekete, Suciu, Morar, Brânduşe, Micălăcean, A. Fekete, Berar. A mai jucat: Relea. Antrenor C. Sandu.

Arbitraj corect al brigăzii: Al. Gornic, E. Cristea, A. Bolcaş. Observatori AJF Cl. Tripa, Gh. Sfăt. La juniori 1-1.

Taguri: , , , ,