fotbal

Sebişenii, doar varianta victoriei

Sebişenii, doar varianta victoriei

9 ore | Încă un derby judeţean: LT Cermei vrea să facă o figură frumoasă în faţa Naţionalului. La Sebiş e puţină presiune şi tensiune după ultimele rezultate, iar oaspeţii nu au ce pierde. Cine va avea câştig de cauză?
Aradul găzduieşte opt faze regionale ale Olimpiadei şcolare

Aradul găzduieşte opt faze regionale ale Olimpiadei şcolare

1 zile | Olimpiada Naţională a Sportului Şcolar, destinată elevilor din ciclurile primar şi liceal, şi Gimnaziada, pentru elevii din clasele V-VIII, se apropie de finalul etapelor judeţene.
Schimbarea la faţă a „satelitului”

Schimbarea la faţă a „satelitului”

1 zile | UTA II surprinde cu un început de retur fără înfrângere. „Ne-am cunoscut mai bine, sunt alţi jucători”. 1

S-a reluat Liga 5, Seria A

27.03.2017 | Fără Olimpia Bârzava, retrasă din campionat în pauza competiţională şi cu AS Vinga şovăind în ceea ce priveşte prezenţa pe gazon în sezonul de primăvară, s-a reluat Campionatul Judeţean de fotbal Liga 5, Seria A. Iată rezultatele consemnate în runda cu numărul 14...
Au (re)descoperit gustul victoriei

Au (re)descoperit gustul victoriei

27.03.2017 | În formula: Moț – Mogocs, Leț, Covaci, Preală – Mihăieș (min. 89, Ungureanu), Haida, Nicodin (min. 3, Vamanu), Cozac – Ancăș (min. 89, Strifler), Zugun (min. 77, Cristea), echipa de fotbal fete a CS Ineu s-a impus, la limită, scor 1-0 (gol Cozac min. 34) în faţa echipei Sporting Lugas, într-un joc restanţă din Liga 1.

Fotbal – Liga 2, etapa 26

26.03.2017 | Rezultate: CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi 1-2, Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgovişte 0-2, Sepsi Sf Gheorghe – Olimpia Satu Mare 3-1, Academica Clinceni – Juventus Bucureşti 0-7 , CS Mioveni – CS Baloteşti 3-0, Luceafărul Oradea – Unirea Tărlungeni 3-0 (f.j.), Foresta Suceava – CSM Rm Vâlcea 3-0 (f.j.), UTA Bătrâna Doamnă şi Metalul Reşiţa – au stat. Jocul FC Braşov – ASU Poli Timişoara se joacă luni, ora 19.

Fotbal – Liga 4, etapa 18

26.03.2017 | Rezultate: CS Ineu – Crişul Chişineu Criş 0-3, Frontiera Curtici – Progresul Pecica 1-2, Şoimii Şimand – Şoimii Lipova 0-4, CS Glogovăţ – Păulişana Păuliş 1-3, Victoria Zăbrani – Cetate Săvârşin 3-0, Voinţa Mailat – Unirea Sântana 1-2, Victoria Felnac – CS Dorobanţi 3-0, ACS UTA 3 Bătrâna Doamnă – ACS Socodor 2-1.

Fotbal – Liga 3, etapa 17

26.03.2017 | Rezultate: Mama Mia Becicherecu Mic – Industria Galda 0-2, Unirea Alba Iulia – ACS Poli 2 Timişoara 5-2, Cetate Deva – Naţional Sebiş 1-0, Lunca Teuz Cermei – Pandurii 2 Tg Jiu 2-2, ACS UTA 2 Bătrâna Doamnă – Performanţa Ighiu 2-2, Şcolar Reşiţa – CSM Lugoj 3-0, Ripensia Timişoara – Millenium Giarmata 3-2.
CS Oşorhei a pierdut cu Metalurgistul Cugir

CS Oşorhei a pierdut cu Metalurgistul Cugir

24.03.2017 | Echipa antrenată de Gheorghe Silaghi a oferit o replică curajoasă Metalurgistului Cugir, formaţie clasată pe locul 3 în Seria a V-a a Ligii a III-a, dar a cedat pe final.
Luceafărul a câştigat duelul cu studenţii

Luceafărul a câştigat duelul cu studenţii

24.03.2017 | Luceafărul Oradea a câştigat cu 3-2 (1-1) jocul de pregătire susţinut vineri cu FC Universitatea Oradea, liderul din Liga 4 Bihor.
Inapoi
123456