Ultima etapă de Supermoto s-a consumat la Arad

De Dan Lazar
Campionatul Național Individual al României la Supermoto, Scutere și Viteză Juniori s-a încheiat pe circuitul arădean Vik Power.

Despre atmosfera ultimei etape din 2017 vorbește cel mai bine noul record de pistă reușit de Neaga Vlad, proaspătul câștigător al categoriei SOpen – CNIR 2017. La „Amatori” s-a impus, atât în etapa a treia cât și în clasamentul final, Mario Fantinuoli (Lupo Racing Timișoara – aflat la ultima cursă din carieră), urmat de Filimon Andrei de la Las Vegas Arad și Flonta Gheorghe Sorin de la Arici Supermoto Arad.
Clasa Scutere a fost monopolizată de sportivii de la Moto-Clubul C&C Motor Lugoj, Ciurescu Laurențiu și Silaghi Radu, iar pe locul trei la Arad a terminat Filimon Andrei, acesta obținând astfel locul 5 în ierarhia generală, notează FR de Motociclism.
La OldTimer 1000 s-a impus Rusu Ovidiu Adrian de la Lupo Racing, urmat de Sărac Cristian de la Arici Supermoto, și Alamorean Gheorghe, de la Pascota I.I. Timișoara, aceasta fiind și ordinea la general.