Unirea Urziceni – Poli Timisoara

3Comentarii
UNIREA - POLI TIMIŞOARA 2-0
Unirea Urziceni uimeşte Liga 1. Echipa lui Dan Petrescu a învins Poli Timişoara cu 2 la 0 şi a ajuns la cea de-a cincea victorie consecutivă. Eroul Unirii a fost atacantul Bogdan Stancu, autorul unei duble.

Urziceniul lui Dan Petrescu a ajuns pe locul şapte în Liga 1, după 2-0 cu Poli Timişoara.

Unirea a deschis scorul în minutul 32 dintr-o lovitură liberă executată perfect de Stancu, omul care a adus victoria ialomiţenilor şi contra Jiului, etapa trecută. Cu trei minute înainte de pauză, acelaşi Bogdan Stancu l-a învins din nou pe Marius Popa şi a ajuns la patru reuşite în campionat.