UTA a câştigat facil la Ghioroc

De Leo Sfara
Reactualizat la:
Meciul de verificare de azi, a fost unul la discreţia celor de la UTA, care au câştigat foarte clar cu 10-0.

În prima parte Toma, Curtuiuş, Asani şi Cârstocea au stabilit scorul pauzei, 0-4. Du­­pă odihnă, gazdele au cedat fizic şi trupa lui Cristi Todea a mai marcat de şase ori. Boakai a marcat de două ori, la fel ca şi Prună, iar Hlistei şi Păcurar, din penalty, au stabilit sco­­rul final, 10-0.
Todea a folosit următorii jucători: Grahovac – Adili, Iuga,  Ciucă, Asani – Strătilă, Tănase, Cârstocea, Buleică – Toma – Curtuiuş.
În repriza secundă au evoluat: Barna – Manea, Scutaru, Filaret, Dinculescu – Jorza, Polgar – Prună, Boakai şi Păcurar.
De remarcat este aparitia lui Tănase, Prună şi Boakai, toti trei intrând foarte bine în meci.
Gazdele au fost foarte ospitaliere, majoritatea dintre con­­ducători şi jucatori dorindu-şi selfie-uri cu fotbaliştii de la UTA.