UTA a pierdut “repriza” cu Panteolikos

De Leo Sfara
2Comentarii
© Foto: L.S.
Oarecum neasteptat, aradenii au primit trei goluri intr-o jumatate de ora, dupa care s-au trezit.

Jesi. Desi nu se anunta o diferenta asa mare, iata ca utistii nu s-au descurcat in fata celor de la Panteolikos (liga I din Grecia), incasand trei goluri in mai mai putin de jumate de ora.
Meciul de debut al triunghiularului din aceasta seara, de la Jesi (Italia), a inceput cu infrangerea utistilor la o diferenta putin mincinoasa, diferenta nefiind nicidecum asa mare. Insa, indolenta unor jucatori si greselile in aparare au facut ca meciul sa se termine cu scorul de 3-1 pentru greci.
Desi a inceput partida in inaltul tribunei, la mijlocul reprizei (cand a fost pauza de hidratare), antrenor Roland Nagy s-a enervat si s-a dus pe banca, lucru de folos pana la urma.
Scorul a fost deschis de Markovski, in minutul 10, cu un sut din careu, iar zece minute mai tarziu, Paolo a facut 2-0, cu acelasi procedeu. Warda a dus scorul la 3-0, in min. 27, dupa care UTA s-a trezit putin. A si marcat, in min. 38, din penalty, prin Chindris, cel faultat fiind Stratila: 3-1. Pana la final, desi aradenii au evoluat mai curajos, nu s-a mai intampat nimic notabil.
Roland Nagy i-a folosit pe urmatorii: Miron – Covaci, Manea, Gligor, Burla – Stratila, Chindris, Jorza, Andor (Copil) – Man (Curtuius), C. Rus.