UTA Under 19 a ratat enorm cu Dinamo

De Leo Sfara
Azi, pe terenul din Sînicolau Mic, UTA Under 19 a jucat prima manşă a semifinalei campionatului, contra lui Dinamo.

Elevii lui Păcurar şi Oprescu au ratat incredibil, din toate poziţiile, foarte multe ocazii. Iar în minutul 84, oaspeţii au deschis scorul, la singurul şut periculos pe poartă. Şi totuşi, în prelungiri, Ţurcanu (foto) a marcat pentru 1-1. Se pleacă, aşadar, de la egalitate, în meciul retur, din Capitală, de peste o săptămână.

„Suntem convinşi că se poate câştiga meciul retur. Am ratat enorm, vreo zece ocazii clare, aşa că suntem încrezători că Dinamo poate fi întrecută, chiar acasă. Vrem să jucăm finala” – a spus Florian Voinea, şeful Centrului de Copii şi juniori de la UTA.

Taguri: , , , ,