Victorii pe linie pentru juniorii Academiei UTA

De Leo Sfara
1Comentariu
Arad. Ultima rundă pe teren propriu pentru formațiile Academiei UTA în Liga Elitelor a însemnat victorii pe linie.

UTA – CFR Cluj 2-1 (0-0)

UTA U19 a primit vizita celor de la CFR CLuj. Dacă prima repriză a fost una albă, după pauză, oaspeții au deschis scorul, în min. 66, pentru ca apoi Simon să reaușească o „dublă”, în min. 72 și 77. Elevii lui Gaica și Ungur au reușit să păstreze avantajul până la final, fapt ce îi menține în vârful clasamentului Seriei Vest.

UTA: Opric – Haloș, Salka, Pașcu, Mohaci, Sfîrlea. Petre, Cocriș, Merian, Simon, Mitrov. Au mai jucat: Boștină, Răzban, Maier.

UTA – CFR Cluj 3-0 (2-0)

În Liga Elitelor U17, UTA a reușit o victorie mult mai facilă contra clujenilor. A fost un sec 3-0, pentru arădeni, un autogol, plus reușitele lui Maxim și Rotea făcând diferența.

UTA: Roșca – Tambor, Pătlăgică, Măgulean, Putnic, Ursoi, Goldiș, Mercioiu, Onișor, Rotea, Maxim. Au mai jucat: Puta, Andrieș, Borcea, Narsesovici, Bortiș.

UTA – LPS Oradea 4-0 (2-0)

Victorie fără dubii și pentru UTA U16, de astă dată în fața celor de la LPS Bihorul Oradea. A fost 4-0, goluri marcate de Ciubăncan, Mihai și Șerengău 2.

UTA: Blaga – Varga, Pele, Codrea, Popescu, Șerengău, Sarkozi, Mihai, Ungureanu, Ekmekci, Ciubăncan. Au mai jucat: Brândă, Babiciu, Lingurar, Nagy, Cristea.