Trei membri ai unei reţele de falsificatori de bancnote care se presupune că ar acţiona în toată ţara au fost reţinuţi sâmbătă noaptea, în timpul unei acţiuni în forţă a jandarmilor şi poliţiştilor arădeni, într-un bar din centrul oraşului.
Jandarmi şi poliţişti îmbrăcaţi în civil au filat ieri toată ziua clubul în care erau asteptaţi bărbaţii. Tinerii au fost prinşi în timp ce încercau să plaseze mai multe bancnote de 50 de lei. În momentul în care suspecţii au fost depistaţi în clubul respectiv, poliţiştii au blocat căile de acces percheziţionând toate persoanele care se aflau în încăpere.
Falsuri bine realizate
Unul dintre cei trei falsificatori a încercat să scape intrând în cinematograf, însă a fost prins de oamenii legii. Anchetatorii cred că au de-a face cu unele dintre cele mai bine realizate falsuri de până acum. Tinerii reţinuţi sunt cercetaţi pentru punere în circulaţie de bancnote false. Poliţiştii încearcă acum să afle cum au ajuns leii falşi pe piaţa din Arad.
R.B.
Trimite articolul
XReactii pe messenger
In urma publicarii articolului “Un alt star manelist… Florin Maimuta” se pare ca am converit vreo cativa bolunzi la curentul “manea”. click pe link pt. ai vedea pe idioti => http://www.bylexus.blogspot.com
Politisti nu au nici o legatura cu aceasta activitate…nu le mai faceti reclama gratuita….toata operatiunea a fost descoperita de JANDARMI…si numai EI au filat si prins pe infractori…politisti doar i-au bagat pe banditi la arest..ATAT….dar ca de obicei multe din reusitele Jandarmilor sunt luate de militieni si prezentate ca marile lor reusite….rusineacelui care fara sa se documenteze scrie…doar asa de senzatie….