S-a pus piatra de temelie a noii mănăstiri din Frumușeni

FRUMUȘENI. La slăvitul praznic al Intrării în Biserică a Maicii Domnului, 21 noiembrie 2024, Înaltpreasfințitul Părinte Timotei, Arhiepiscopul Aradului, dimpreună cu Preasfințitul Părinte Emilian Crișanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Aradului, înconjurați de un sobor de aproximativ 150 de preoți și diaconi și a peste o mie de credincioși au săvârșit Slujba punerii pietrei de temelie … Continue reading S-a pus piatra de temelie a noii mănăstiri din Frumușeni