Totodată, întrebaţi dacă din punctul lor de vedere direcţia în care se îndreaptă România este una bună sau una greşită, 14% dintre respondenţi au opinat că direcţia este una bună, iar 5% nu ştiu sau nu au răspuns.
De asemenea, 88% dintre participanţii la cercetarea sociologică sunt de părere că România trebuie să aibă rapid un guvern, întrebaţi dacă ţara noastră ar trebui să aibă repede un guvern sau ar trebui ca actuala criză politică să se prelungească.
Ca răspuns la aceeaşi întrebare, 9% dintre români consideră că actuala criză politică ar trebui să se prelungească, iar 3% nu ştiu, nu răspund.
Potrivit sondajului, 37% dintre cei intervievaţi au opinat că temerea lor cea mai mare legată de perioada următoare este o eventuală criză economică, 21% au menţionat viitorul copiilor, 13% escaladarea războiului din Ucraina, 9% problemele de sănătate, 5% ura din societate, 12% alte cauze, iar 3% nu ştiu, nu răspund.
Sondajul Avangarde a fost realizat prin metoda CATI (interviu telefonic) pe un număr de 1.008 subiecţi, populaţie adultă (18 ani şi peste),
neinstituţionalizată, a României. Marja de eroare este de +/- 3% la un nivel de încredere de 95%.
Sursa: AGERPRES
Trimite articolul
X19% sunt drogati.Nu se poate sa nu vezi dezastrul..
Da da da da nu se poate direcția lui bolojan este bună să rămână acest clarvăzător al României Acest progresist de joasă speță și negru în cerul gurii căruia nu mai vreau să i văd mutra de neprihănit pe Bruxelles
-
Gata a plecat. Sa va vad pe voi suverinstii de carton cum salvati tara, ca in afara de gargara pe facebook sunteti niste inutili
-
Lasa nu vedea tu. Mergi la munca, idiot inutil.
-
Românii sunt răuvoitori și pricinoși!😂
Tara e pe direcția proieuropeane și ei tot o considera o direcție greșită.
Loazelor cine a votat partidele proieuropeane .
-
Țările europene spre care ar trebui să tindem sunt cele nordice, unde corupția e la minim, doar că românul neaoș nu vrea, lui îi place corupția, pentru că de aia a pus ștampila de 35 de ani pe hoți și incompetenți să conducă țara. Iar filorușii nu vor reducerea corupției, că de aia le place Rusia.
-
Doar o maimuta tinde spre/imita. Si o maimuta se multumeste cu cateva banane. Lasa tu tarile nordice, respectarea legislatiei ar fi suficienta in ro. Ati fost la guvernare, in pandemie ati facut genocid. Acuma ati facut prapad. Nu multumesc, sa nu mai aud de voi. oricum mai sunteti de un botez.
-
Nu te inflama ca un buboi după ce 35 de ani ai votat FSN, PDSR și PSD pentru o găleată de plastic. Acum o dai la întors cu suveraniștii lui guru prăjit din sistem, marele dilimache al cipurilor din cola, crezi că ăsta va duce lapte și miere din tunelurile dacice și de sub coada lui Zamolxe. Ne tot spui că, noi, pro-euopenii, suntem puțini dar când să vă adunați voi, retrograzii filoruși aka marea masă de idioți utili, în capitală la diverse manifestații invocate de AUR și alți blambeci, apăreți vreo 100 de persoane maxim, restul sunteți boți, clone și conturi false LOL
-
Poate din r moldova nu se vede situatia din Ro. Si, stiu ca stai rau cu memoria, pana mai ieri cand v-ati luat sutul in dos erati frati cu fsn, etc. Inciotati. Reali.
-
-
-
Trebuie făcută revoluție!