„UTA și Din Alomerovic continuă împreună până în 2028! Macedoneanul și-a prelungit contractul cu clubul nostru pentru încă doi ani. Ajuns la Arad înaintea acestui sezon, fundașul lateral a adunat în acest sezon 35 de apariții în SuperLiga și Cupa României. A marcat de 3 ori și a oferit 4 pase decisive în tricoul roș-alb. Prin evoluțiile sale, implicarea din teren și relația construită cu suporterii, Din și-a câștigat locul în vestiarul Bătrânei Doamne.„Mă simt excelent și foarte bine. Sunt foarte fericit că îmi continui cariera aici, la UTA. Aradul este special! Dacă aș descrie UTA în doar trei cuvinte ar fi așa: emoție, inimă mare și spirit de învingător” – a declarat Alomerovic, după parafarea noii înțelegeri. Ne bucurăm că povestea continuă împreună. Mult succes, Din!” – scriu cei de la UTA
Trimite articolul
XBravo Din ! Esti f. bun si muncitor ! vem nevoie de tine !
Nu dau eu lectii dar ar trebui un portar(gen-Kucher),continuat cu Benga (macar 1 an),sa ramana Coman.Hrezdac,Iacob,Pospelov,chiar Japo si Tzionis…si toti tinerii under si de la academie…imi pare rau de ceilalti,nu au convins!
Aici e Arad,e UTA aici se vrea play-off si conference in viitor,clar?
Vrem semantura lui Stolnik!