Două autoturisme, un Opel şi un Audi, au intrat în coliziune, în urma acesteia şoferul unuia dintre autoturisme, o femeie de 38 de ani şi un copil de 5 ani, au fost răniţi uşor, la locul accidentului deplasându-se şi o autospecială SMURD care a acordat primul ajutor. Poliţiştii care au efectuat cercetările la faţa locului au ajuns la concluzia că unul dintre şoferi a efectuat o manevră de schimbare a direcţiei de deplasare fără să se asigure. „Din primele cercetări efectuate la faţa locului s-a stabilit că un bărbat de 46 de ani din Sântana, care conducea un autoturism marca Opel pe Calea Aurel Vlaicu dinspre Piaţa Fortuna spre Nădlac, ajungând în apropierea RAR, a efectuat manevra de schimbare a benzii de circulaţie fără să se asigure, fiind acroşat de un alt autoturism marca Audi, condus pe aceeaşi direcţie de deplasare de un bărbat de 38 de ani din Vladimirescu. În urma impactului au fost accidentaţi uşor conducătorul autoturismului Opel, o femeie de 38 de ani şi un copil de 5 ani din autoturismul Audi”, a precizat inspectorul de poliţie Lorena Pîrvulescu, purtătorul de cuvânt al IPJ Arad.
Accident cu trei răniţi pe Calea Aurel Vlaicu
Accident cu trei răniţi pe Calea Aurel Vlaicu
Trei răniţi, printre care şi un copil de 5 ani, într-un accident rutier care a avut loc marţi dimineaţa în apropierea Registrului Auto Român de pe Calea Aurel Vlaicu.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Faptul că Statele Unite ale Americii și Federația Rusă nu au reînnoit tratatul de dezarmare nucleară nu înseamnă automat că suntem în pragul unui război nuclear sau că brusc se vor schimba arsenalele și vom asista la o cursă a înarmărilor nucleare într-un mod accelerat, a declarat, joi, pentru AGERPRES, generalul în rezervă Ștefan Dănilă, fost șef al Statului Major General.
România
Rezultatele extragerilor din data de 05-02-2026 sunt următoarele:
Local
Mizeria de la insulele ecologice îi nemulţumeşte pe (unii) cetăţeni, dar şi pe consilierii locali municipali.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!