Potrivit martorilor oculari, şoferul unui Renault care circula dinspre Kaufland spre Intim a intrat în intersecţie pe culoarea roşie a semaforului, acroşând un Land Rover care ar fi intrat regulamentar pe culoarea verde a semaforului dinspre strada Nicolae Ştefu spre Andrei Mureşanu. Ambele autoturisme s-au „împlântat” într-o autoutilitară de colectare deşeuri Polaris M Holding, care aştepta la lumina verde intermitent pentru a vira la dreapta dinspre Banu Mărăcine spre Andrei Mureşanu. Autoutilitara circula regulamentar. Incidentul s-a soldat cu doi răniţi, unul mai grav, din Land Rover, preluat de un echipaj SMURD, şi altul rănit uşor, din Renault, preluat de o ambulanţă. Traficul în zonă a fost perturbat mai bine de o oră, timp în care poliţiştii au efectuat măsurători, iar maşinile au fost ridicate.
Accident grav pe Banu Mărăcine: a trecut pe roşu şi s-a împlântat în maşina de gunoi!
Accident grav pe Banu Mărăcine: a trecut pe roşu şi s-a împlântat în maşina de gunoi!
Reactualizat la:
Trei autovehicule, două autoturisme şi o autoutilitară de colectare deşeuri menajere, au fost implicate într-un accident petrecut miercuri după amiază la intersecţia străzilor Banu Mărăcine şi Andrei Mureşanu.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Polițistul local Cosmin Ghilea, de la Poliția Locală Arad, a fost trimis în judecată pentru purtare abuzivă.
Local
ARAD. Elevii Colegiului Național „Vasile Goldiș” Arad au primit un „cadou” în această lună decembrie care, prin definiție, este luna cadourilor.
România
Peste 790.000 de persoane își sărbătoresc sâmbătă onomastica, de Sfântul Nicolae.
România
Sfântul Nicolae a trăit în timpul Sfântului Mare Împărat Constantin cel Mare (306-337).
Mapamond
Recurgerea la activele rusești înghețate în Europa pentru a finanța nevoile financiare ale Ucrainei va avea „consecințe considerabile” pentru Uniunea Europeană, a declarat vineri ambasadorul Rusiei la Berlin, Serghei Neceaiev, în contextul în care cancelarul german și premierul belgian urmau să se întâlnească pentru a discuta această problemă, relatează AFP.
1
Ştiri sportive
Naționala României va juca în Grupa D la Cupa Mondială de fotbal din 2026, dacă se va califica, iar adversarele sale vor fi Statele Unite, Paraguay și Australia, potrivi tragerii la sorți efectuate, vineri, la John F. Kennedy Center for the Performing Arts din Washington DC.
4
Mapamond
Mii de elevi din Germania au protestat vineri în mai multe orașe din țară împotriva planurilor guvernului privind un nou serviciu militar voluntar, relatează dpa.
Local
PÂNCOTA. Un tânăr de 24 de ani, din Pâncota, a ajuns în spatele gratiilor, după ce a furat un telefon mobil dintr-un parc din oraș.
Local
Polițiștii au identificat autorii unor furturi comise la o firmă din Ghioroc, de unde au dispărut 600 de litri de motorină și sute de kilograme de cupru.
Citiți principiile noastre de moderare aici!