Un bărbat în vârstă de 38 de ani din localitatea Olari a fost omorât de un taur, vineri, în jurul orelor 18.00. Bărbatul lucra la o fermă de vaci din localitate și, la momentul petrecerii incidentului, se afla cu animalele pe câmp, la pășunat. „Nu se știe din ce motive, taurul – care era foarte agitat – l-a luat în coarne pe bărbat și s-a jucat cu el ca și cu o cârpă. L-a spart în piept, a murit imediat” – a relatat, pentru Jurnal arădean/ Aradon, Petru Răuț, primarul comunei Olari.
„În data de 23 septembrie, la ora 18.00, am fost înștiințați că un bărbat de 38 de ani, care lucra ca îngrijitor la o cireadă de vaci, a fost lovit de un taur în timp ce se afla la pășunat în extravilanul localității Olari. În urma loviturilor, bărbatul a decedat, iar cadavrul acestuia a fost transportat la Serviciul Județean de Medicină Legală în vederea efectuării necropsiei” – a declarat, pentru Jurnal arădean/ Aradon, Lorena Pîrvulescu, purtător de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Arad.
Potrivit primarului Petru Răuț, bărbatul ucis de taur era căsătorit și avea cinci copii. El lucra de mai mult timp la ferma de vaci iar, de curând, ar fi fost angajat cu forme legale. Interesant este că cei care au lucrat înaintea lui le fermă, au plecat tocmai din cauza taurului care a avut niște… „ieșiri” ce i-au băgat în sperieți pe oameni. Din nefericire, acestea i-au fost fatale ultimului ciurdar.
Bărbat din Olari, omorât de un taur!
Bărbat din Olari, omorât de un taur!
„L-a luat în coarne și s-a jucat cu el ca și cu o cârpă” - povestesc localnicii. Victima avea 38 de ani.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Liberalul Cătălin Predoiu, ministru interimar al Afacerilor Interne, a declarat, miercuri, că nu va contesta o eventuală excludere a sa din PNL, arătând că e un „paradox” faptul că „cei care au votat un Guvern care includea liberali sunt considerați suspecți de neloialitate, dar votarea unui Guvern simplu PSD, chiar și cu condiții, este în regulă”.
România
Președintele PNL, Ilie Bolojan, liderul USR, Dominic Fritz, și președintele UDMR, Kelemen Hunor, urmează să aibă discuții miercuri pe tema formării unui Guvern minoritar și a unei propuneri de premier, au precizat, pentru AGERPRES, surse politice.
Local
Deși programările la traseu au ajuns aproape la zi, Prefectura anunță organizarea a două sesiuni suplimentare de susținere a probei practice, în luna iulie.
Local
Perioadele cu temperaturi caniculare impun măsuri speciale pentru asigurarea protecției angajaților.
Local
D.D.M., în vârstă de 24 de ani, pădurar în cadrul Ocolului Silvic „Iuliu Moldovan”, a fost prins furând material lemnos de peste 10 mii de lei.
Local
ARAD. Primăria Municipiului Arad informează că, în vederea desfășurării evenimentului „Open Boulevard”, circulația rutieră va fi restricționată pe Bulevardul Revoluției, pe tronsonul cuprins între intersecția cu strada Unirii și intersecția cu strada A.D. Xenopol, pe sensul de mers dinspre Teatrul Clasic „Ioan Slavici” către Primăria Municipiului Arad.
Local
ARAD. Nu a fost prea linişte, miercuri dimineaţă, în unele birouri din Primăria Municipiului Arad. Potrivit unor surse din cadrul instituţiei, arhitectului şef Emilian-Sorin Ciurariu i s-ar fi solicitat demisia de către viceprimarul Lazăr Faur.
5
Evenimente
Filmul, care îmbină comedia neagră, drama și thriller-ul, spune povestea a doi frați într-o fugă improbabilă.
Citiți principiile noastre de moderare aici!