Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Reactualizat la:
Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare
Seria A, etapa 28 și Seria B, etapa 28

Seria A, etapa 28

Rezultate: CS Glogovăţ – Cetate Săvârşin 5-0, Forest Oil Sp German – Voinţa Munar 1-5, AS Vinga – Speranţa Turnu 6-1, FC Zimandu Nou – AS Aluniş 6-0, Unirea Şeitin – AC Şagu 3-1, Înfrăţirea Iratoşu – Mureşul Zădăreni 7-2, Olimpia Bârzava – Atletico Arad 4-4. Jocul Victoria Felnac – Semlecana Semlac se dispută miercuri, 17 iunie.

Clasament

1.Felnac 27 26 1 0 109-20 79
2.Săvârşin 28 20 1 7 114-63 61
3.Glogovăţ 28 17 4 7 71-38 55
4.Munar 28 16 3 9 84-69 51
5.Bârzava 28 14 5 9 116-97 47
6.Iratoşu 28 14 3 11 77-63 45
7.Turnu 28 13 5 10 77-59 44
8.Zădăreni 28 12 4 12 65-62 40
9.Aluniş 28 12 3 13 55-59 39
10.Semlac 26 10 1 15 51-57 31
11.Atletico 28 9 3 16 61-88 30
12.Sp German 28 9 3 16 44-75 30
13.Vinga 27 9 3 15 40-74 30
14.Şeitin 28 6 4 18 54-89 22
15.Zimandu N 28 6 2 20 52-90 20
16.Şagu 28 4 5 19 35-102 17

Etapa viitoare (sâmbătă, 20-duminică, 21 iunie): Zădăreni – Şeitin, Atletico – Turnu, Şagu – Zimandu Nou, Munar – Bârzava, Semlac – Iratoşu, Felnac – Vinga, Aluniş – Glogovăţ, Săvârşin – Sp German.

Seria B, etapa 28

Rezultate: Viitorul Satu Nou – Recolta Apateu 1-3, Steaua Grăniceri – Viitorul Sepreuş 3-1, Olimpia Bocsig – Podgoria Ghioroc 1-3, Şoimii Şimand – Avântul Târnova 2-0, Crişul Alb Buteni – Vulturii Socodor 1-2, Voinţa Macea – Flacăra Ţipari 5-2, Unirea Gurahonţ – Şoimii Pâncota II 3-0 (f.j.), Cetate Dezna – a stat.

Clasament

1.Macea 28 20 6 2 102-34 66
2.Şimand 28 19 6 3 78-43 63
3.Târnova 28 19 3 6 79-33 60
4.Ghioroc 28 16 6 6 86-51 54
5.Apateu 28 15 3 10 75-63 48
6.Gurahonţ 28 13 4 11 73-78 43
7.Socodor 28 13 3 12 62-47 42
8.Sepreuş 28 11 5 12 68-75 38
9.Pâncota II 28 11 4 13 69-59 37
10.Dezna 28 10 4 14 72-92 34
11.Satu Nou 28 10 4 14 55-79 34
12.Ţipari 28 8 5 15 51-74 29
13.Bocsig 28 7 7 14 61-75 28
14.Buteni 28 7 4 17 39-62 25
15.Grăniceri 28 7 3 18 44-88 24
16.Pilu * 28 3 3 22 19-80 12

* – Echipă retrasă din campionat

Etapa viitoare (sâmbătă, 20-duminică, 21 iunie): Ghioroc – Pâncota II, Ţipari – Grăniceri, Sepreuş – Satu Nou, Apateu – Buteni, Dezna – Şimand, Târnova – Bocsig, Macea – Gurahonţ, Socodor – stă.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase