Spaimă groaznică pentru o femeie care şi-a găsit propria ei mamă moartă în casă, în stare avansată de descompunere. Incidentul şocant s-a petrecut luni dimineaţa, în comuna Zărand. O femeie de 62 de ani a fost găsită moartă în casă chiar de fiica ei, care locuieşte în Timişoara. Toată lumea ştia că victima este plecată la muncă în Italia, dar, de fapt, femeia era moartă chiar în propria casă. Pe la sfârşitul lunii martie, victima era programată să plece în Italia. Copiii bătrânei au tot sunat-o, atât pe telefonul mobil, cât şi pe telefonul fix din Italia, dar nu le-a răspuns nimeni la telefon. Deşi au fost îngrijoraţi, sperau că mama lor este bine, în Italia. Luni dimineaţa una dintre fiicele femeii, o fiică vitregă, a venit la Zărand, la casa părintească, cu gândul să facă treabă, curăţenie. Însă când a intrat în casă a dat de o imagine groaznică: mama ei era moartă, în stare foarte avansată de descompunere. Femeia a sunat imediat la 112, iar poliţiştii au ajuns la faţa locului, au demarat primele cercetări şi i-au chemat pe cei de la Medicina Legală. „Se pare că femeia ar fi murit în urmă cu mai multe luni, pe la sfârşitul lunii martie. De atunci, niciun membru al familiei nu a mai primit vreo veste de la ea. Poliţiştii continuă cercetările în acest caz”, a anunţat Lorena Pîrvulescu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad.
Găsită moartă în casă după şase luni
Găsită moartă în casă după şase luni
O femeie din Zărand a fost găsită moartă în casă, în stare avansată de descompunere.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Mapamond
Revenirea lui Donald Trump la Casa Albă a determinat-o pe Joan Baez să se întoarcă în studio, după cum a declarat pentru AFP legenda americană a muzicii folk, adăugând că a terminat recent de înregistrat o nouă melodie de „protest”.
Mapamond
SUA. Miliardarul american Elon Musk, patronul platformei X, a reacționat dur sâmbătă la adresa Uniunii Europene, după ce în ajun Comisia Europeană a impus o amendă de 120 de milioane de euro rețelei de social media, informează DPA.
Local
Doi arădeni care manifestau un comportament suspect au fost abordați de jandarmi, care au găsit substanțe interzise asupra lor.
Mapamond
Șase lideri din statele membre ale Uniunii Europene, inclusiv premierul Italiei, Giorgia Meloni, au solicitat Comisiei Europene să propună o relaxare a normelor comunitare privind emisiile vehiculelor, în ideea de a opri o interdicție de facto a motoarelor cu ardere internă, planificată să intre în vigoare la mijlocul următorului deceniu, transmite Bloomberg.
Mapamond
Statele Unite își vor reafirma dominația în emisfera vestică, își vor consolida forța militară în Indo-Pacific și, eventual, își vor reevalua relația cu Europa, a declarat vineri președintele Donald Trump într-un document strategic amplu care urmărește să redefinească rolul țării sale în lume, scrie Reuters, într-un amplu comentariu pe marginea acestei strategii.
2
Local
Un bărbat care a încălcat ordinul de protecție, contactându-și soția, a fost plasat în arest preventiv.
Mapamond
Scutul protector de la centrala nucleară de la Cernobîl, din Ucraina devastată de război, construit pentru a ține sub control materiale radioactive provenite din dezastrul din 1986, nu își mai poate îndeplini funcția principală de siguranță din cauza daunelor provocate de drone, într-un atac atribuit Rusiei de către Ucraina, a anunțat vineri Agenția Internațională pentru Energie Atomică (AIEA), informează Reuters.
2
Citiți principiile noastre de moderare aici!