S-au remarcat la Memorialul „Vidican”

De Dan Lazar
Reactualizat la:
ARAD. Prima ediție a Memorialului „Vidican” la tenis de câmp și-a desemnat câștigătorii, răsplătiți în cadrul unei festivități de premiere organizate la hotelul „Lotus”.

La feminin, pe prima treaptă a podiumului s-a clasat Anela Freer, 6-3, 6-1 cu ocupanta locului 2, Rodica Emasadac, bronzul revenind Danielei Dulmin și Izabelei Vekaș. Proba similară masculină a fost câștigată de către Gabriel Bun, 7-6(9), 6-4 în ultimul act cu Adrian Gal, pe a treia treaptă a podiumului clasându-se John Boca și colegul nostru Călin Petrescu. În fine, în întrecerea de dublu a triumfat perechea Jurcă/Vîrciu (7-5, 6-4 în finala cu Oros/Crișan). Competiția a fost organizată la inițiativa Argentinei Vidican, fiica regretatului „nea’ Vidi”, promotorul sportului alb în orașul nostru.

Taguri: , , ,