Salvati de acelasi Blanaru

De Daniel Scridon
ZALĂU. Fără cinci jucători importanţi, dar cu un om în plus mai bine de o repriză, Naţional Sebiş a fost aproape de prima înfrângere a sezonului.

Ameninţaţi cu sancţiuni financiare, zălăuanii au dat o replică peste aşteptări, conducând prin reuşita lui Sabou (min. 68). Băieţii pregătiţi de tandemul Mihai Petcuţ – Ionuţ Popa au salvat un punct, graţie aceluiaşi atacant pur-sânge, Blănaru. Golgeterul sebişenilor a obţinut şi, mai apoi, transformat un penalty, cu zece minute înainte de final, pentru un echitabil, FC Zalău – Naţional Sebiş 1-1.

Pentru gruparea de la poalele Munţilor Codru Moma au evoluat: Şoltesz – Mînecan, Moise, Albert, Coţan, Dobricean (Jude), Beuran (Galea), Bozian, Neacşu, Fara, Blănaru.

Taguri: , , , ,