Întrebat dacă şi la Arad se va înfiinţa „Patrula Vlad Ţepeş”, sub egida PRU, Adrian Mureşan a răspuns afirmativ, dar a ţinut să facă anumite precizări de fond. „Mai întâi, categorisirea apărută în presă, ca organizaţie paramilitară, este o enormitate. Nici vorbă de aşa ceva, Patrula Vlad Ţepeş va interveni acolo unde români aflaţi în necaz au nevoie de ajutor. Armele noastre principale vor fi lopata, la scoaterea oamenilor de sub zăpezi şi găleata, la inundaţii. Desigur, oamenii noştri sunt pregătiţi să facă faţă şi unor atacuri fizice, dacă va fi cazul, doar nu degeaba avem un vicepreşedinte campion la K1 (Daniel Ghiţă-nn). În perioada următoare vom elabora un Regulament, în care se va preciza care va fi sfera de acţiune a patrulei. Pentru a putea fi identificaţi, vom avea uniforme, dar aceasta, repet, nu înseamnă organizaţie paramilitară, unforme au şi Crucea Roşie şi multe alte organizaţii”, a declarat Adrian Mureşan.
Şi la Arad se înfiinţează „Patrula Vlad Ţepeş”
Şi la Arad se înfiinţează „Patrula Vlad Ţepeş”
Delegaţia Partidului România Unită Arad s-a întors cu rezultate bune de la Congres : Adrian Mureşan, preşedintele organizaţiei arădene, a fost ales vicepreşedinte al Biroului Permanent Naţional, iar alţi zece arădeni fac parte din Consiliul Naţional.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
2
Local
Cinci mandate de percheziție au fost puse în aplicare de oamenii legii din Arad, într-un dosar penal în care se cercetează punerea în circulație a unui produs purtând o marcă înregistrată identică sau similară cu un produs original.
ARADON Sport local
FCC Baschet UAV Arad continuă colaborarea cu antrenoarea Tatiana Gallova și pentru sezonul viitor.
UT Arad
După ce s-a anunțat o pedeapsă de o etapă, jucătorul UTA-ei a fost informat că va sta două!
Local
Ediţia a XIV a avut ca subiect: „Unde ne sunt mironosițele? În căutarea Sensului Pierdut”
ARADON Sport local
HAŢEG. După ce au parcurs etapele eliminatorii ale Programului „Cavalerii Viitorului 7”, patru tineri arbitri de fotbal din judeţul nostru au ajuns la faza finală: delegări la jocuri de Liga 3.
Local
Degajări de fum în interiorul unei societăți comerciale din Arad. Intervin pompierii.
Citiți principiile noastre de moderare aici!