Contăm în sportul pe două roţi: 4 medalii vin pe Mureş!

De Dan Lazar
2Comentarii
Piloţii arădeni Attila Gergely (Arici Supermoto Arad) şi Andrei Filimon (Las Vegas Arad) au câştigat etapa a IV-a din Campionatul Naţional de SuperMoto la seniori, clasa Hobby, respectiv juniori II, desfăşurată în week-end. Gergely a încheiat cele 12 ture cu timpul de 19:10.733, fiind urmat de doi reprezentanţi ai unor cluburi din Capitală, Zaharia (AMC Kart; 20:03.909) şi Vanca (Adventure Ride; 20:17.311), iar Filimon i-a depăşit pe doi stelişti, încheind cele 10 ture în 10:05.399.

La clasa open a seniorilor, Sorin Trăistaru (Arici Supermoto Arad) a terminat cursa de la Crevedia pe locul secund (timp 19:01.073), după Vlad Neaga (CS Dumbrăviţa; 19:00.285).

La finalul acestei etape, ultima din 2015, în clasamentele finale consemnăm 4 medalii arădene: Gergely (campion naţional la clasa hobby), Luca Ioan (Arici – bronz la acceaşi clasă), Trăistaru (vicecampion la clasa Open) şi Filimon (bronz la juniori III).