CS Ineu a trecut de UTA II

De Leo Sfara
CS Ineu a reuşit, ieri dimineaţa, să bată echipa secundă a UTA-ei, însă doar după ce antrenorul Cristi Sculici a trimis în teren jucătorii de bază.

În prima repriză a fost 1-1: Copaci a deschis scorul, iar Şulumberchean a egalat cu un euro-gol.

În partea secundă, primii au marcat utiştii, prin Sava (2-1), iar apoi ineuanii au trimis în teren „artileria grea”. Din minutul 60, oaspeţii stadionului din Sânicolau Mic au făcut legea, iar Bier, în două rânduri şi Maşniţă au marcat şi au stabilit scorul final: 2-4.

UTA II: Revesz – Pop, Petrache, Iuga, Dinculescu – Ivan, Brăniștean – Moza, Toma, Aldan – Copaci. Au mai jucat: Sava, Iova, Rogojan, Irina, Mureșan, Zopota.

CS Ineu: Șubaș (min. 60 – Bujor) – Jilavu (min. 28 – Popovici), Wild (min. 46 – Tudoroiu), Ciobanu (min. 46 – Jilavu), Talpaș (min. 60 – Hulbăr) – Tomuț (min. 60 – Bier), Clej (min. 60 – Stănaia) – Ciocan (min. 28 – Mager, min. 60 – Huțanu), Deloreanu (min. 28 – Chirilă, min. 60 – Crișan), Șulumberchean (min. 60 – Filimon) – Ciubotă (min. 60 – Mașniță)