Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 23. Rezultate: Atletico Arad – Înfrăţirea Iratoşu 0-2, Victoria Nădlac – AS Aluniş 4-0, Speranţa Turnu – Semlecana Semlac 4-1, Gloria Secusigiu – Aqua Vest 1-7, Unirea Şeitin – Forest Oil Sp German 5-1, Mureşul Zădăreni – AS Vinga 3-0 (f.j.), Voinţa Munar – Olimpia Bârzava 3-0 (f.j.).

Clasament

1.Şeitin 23 18 2 3 93-28 56

2.Nădlac 23 18 0 5 88-23 54

3.Zădăreni 23 16 3 4 70-38 51

4.Turnu 23 16 0 7 66-23 48

5.Aqua Vest 23 13 3 7 48-37 42

6.Aluniş 23 9 3 11 52-49 30

7.Iratoşu 23 9 2 12 35-55 29

8.Secusigiu 23 9 2 12 38-71 29

9.Munar 23 9 1 13 51-60 28

10.Bârzava 23 9 0 14 37-48 27

11.Sp German 23 7 6 10 44-58 27

12.Semlac 23 7 3 13 30-55 24

13.Atletico 23 6 2 15 38-75 20

14.Vinga 23 1 1 21 13-83 4

Etapa viitoare (sâmbătă, 10-duminică, 11 iunie): Aqua Vest – Turnu, Semlac – Munar, Sp German – Atletico, Iratoşu – Zădăreni, Aluniş – Secusigiu, Şeitin şi Nădlac – stau.

Seria B, etapa 20

Rezultate: Viitorul Satu Nou – FC Zimandu Nou 3-1, Olimpia Bocsig – Podgoria Ghioroc 2-0, Viitorul Sepreuş – Avântul Târnova 3-3, Steaua Grăniceri – CS Beliu 0-4, Cetate Dezna – Flacăra Ţipari 5-2, Unirea Gurahonţ – Crişul Alb Buteni 0-1.

Clasament

1.Buteni 20 13 4 3 67-26 43

2.Beliu 20 12 3 5 77-45 39

3.Ghioroc 20 11 4 5 60-47 37

4.Sepreuş 20 9 6 5 66-58 33

5.Gurahonţ 20 10 1 9 58-43 31

6.Bocsig 20 9 3 8 55-56 30

7.Satu Nou 20 8 4 8 48-58 28

8.Zimandu Nou 20 8 2 10 52-41 26

9.Dezna 20 7 4 9 50-66 25

10.Târnova 20 6 6 8 54-44 24

11.Ţipari 20 4 2 14 31-63 14

12.Grăniceri 20 2 3 15 15-86 9

Etapa viitoare (duminică, 11 iunie): Beliu – Zimandu Nou, Sepreuş – Satu Nou, Târnova – Bocsig, Ghioroc – Gurahonţ, Buteni – Dezna, Ţipari – Grăniceri.

 



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase