Ichim și Bock s-au remarcat la Happy Cup

De Dan Lazar
Delegația României – cu trei arădence în lot – prezentă la ediția din acest a concursului de gimnastică ritmică „Happy Cup” de la Gent (Belgia) s-a clasat pe ce ami înaltă treaptă a podiumului în clasamentul pe națiuni.

Arădencele Sonia Ichim şi Alexandra Bock s-au numărat printre protagonistele ediției cu numărul 19, prima alegându-se cu patru medalii de argint, dintre care una la individual compus, în vreme ce Bock a fost a treia tot la individual compus. De asemenea, Elisa Andresz – sportivă născută în anul 2007 – a terminat concursul pe locul șase.
Gimnastele de la CSM Arad vor încheia sezonul săptămâna viitoare, la un concurs internaţional desfășurat la Belgrad.