Luceafărul, peste Naţional Sebiş

De Leo Sfara
Salonta. Sâmbătă dimineaţă, pe terenul sintetic de la Salonta, Luceafărul Oradea şi Naţional Sebiş au disputat un meci de verificare, câştigat de elevii Cristian Lupuţ, cu 3-2.

Sebişenii au deschis scorul, în prima repriză, prin Velici, în min. 25, dar pe finalul reprizei, M. Matei a egalat, cu o lovitură de cap, din interiorul careului.

După odihnă, Luceafărul a început mai bine şi a marcat de două ori. Prima dată, din penalty, prin acelaşi M. Matei, după care juniorul Miholca a dus scorul la 3-1.

Spre finalul meciului, sebişenii au dominat şi au reuşit să reducă din handicap, prin Kilin, care a marcat după ce mingea a revenit din bară: 3-2!

Sebiş: Fișteag – Kilin, Suciu, Bârsănel, Siminic – Avramescu (Drame), Mihuța (Cocină) – Susan (Pirtea), Mihuța, Iuga (Clej) – Velici (Tulcan).