Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Arad „poliţiştii Biroului de Investigații Criminale cercetează doi tineri de 18, respectiv 19 ani, din Arad care în noaptea de 30 noiembrie, au fost surprinşi în timp ce au rupt un lacăt de la intrarea în subsolul unui imobil de pe strada Tudor Vladimirescu, încercând să sustragă bunuri. Totodată, poliţiştii de ordine publică au depistat în flagrant doi bărbaţi care au pătruns fără drept în curtea unui imobil de pe strada Mețianu, unde ar fi încercat să sustragă dintr-o pivniță, materiale feroase și neferoase”.
Patru tineri prinsi in timp ce furau
ARAD. Au încercat să fure din boxele a două imobile de pe străzile Tudor Vladimirescu și Mețianu. Este vorba despre patru tineri, cercetați de polițiști pentru comiterea infracțiunilor de tentativă de furt calificat și violare de domiciliu.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Premierul Ilie Bolojan și-a reiterat convingerea că persoanele cu dizabilități ar trebui să plătească impozit local, pentru a susține dezvoltarea infrastructurii în comunitățile în care trăiesc.
ARADON Sport local
Micuții elevi ai Liceului Teologic Penticostal Arad, coordonați de prof. Daniel Lazăr, și-au demonstrat talentul și ambiția la Cupa „Moș Crăciun" la fotbal, prima lor competiție.
Evenimente
ARAD. Târgul de Crăciun de la Castelul Săvârșin își deschide porțile anul acesta în zilele de vineri, 19 decembrie, sâmbătă, 20 decembrie, și duminică, 21 decembrie.
Local
În microbuz se aflau două persoane, care au reușit să iasă singure. Microbuzul a ars în proporție de 50%.
România
Președintele Nicușor Dan a fost primit, miercuri, de Regele Charles al III-lea.
România
Coaliția de guvernare, reunită miercuri la Palatul Victoria, a anunțat că a ajuns la un acord în privința creșterii salariului minim la 4.325 de lei începând cu 1 iulie 2026.
Local
Pentru că nu şi-au îngrijit imobilele în care locuiesc, proprietarii acestora vor plăti impozite mai mari de anul viitor.
Citiți principiile noastre de moderare aici!