Gheorghe Falcă a declarat recent faptul că lucrarea de reabilitare a cabinelor (înlocuirea lor completă cu cabine din lemn) a demarat deja şi pentru că ritmul în care se lucrează la reabilitarea lor este dincolo de aşteptări, are de gând să propună o nouă alocare bugetară pentru acest obiectiv. „S-au alocat deja 1,5 miliarde de lei vechi pentru cabine, dar vă spun că, dacă ritmul de lucru este cel de acum, mai bun decât ne-am fi aşteptat, o să propun să mai alocăm sume de bani pentru a finaliza modernizarea tuturor cabinelor. Vrem să închidem investiţia în acest an”, a precizat primarul.
Refac toate cabinele de la strand
Reactualizat la:
<p>ARAD. Primăria Arad schimbă planurile şi are de gând să aloce şi mai mulţi bani pentu cabinele din incinta celei mai mari baze de agrement arădene.</p>
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Un complet de la Tribunalul București a respins, luni, contestația depusă de avocații fostului candidat la alegerile prezidențiale Călin Georgescu și a dispus începerea judecării pe fond în dosarul în care acesta este acuzat de propagandă legionară.
ARADON opinii
Cea mai scurtă lună din calendar și cea mai nehotărâtă: 28 sau 29 de zile? Plumburie și posacă. Copaci dezgoliți, străzi murdare. Atârnată undeva între ger, zăpezi și primăvară, ciripit de sticleți și pițigoi, energie solară ce risipește neguri și pâcle sufletești.
Local
Poliția Locală estimează că vor fi colectate în jur de două tone de deșeuri. Doi oameni ai străzii au refuzat cazarea la Adăpostul de Noapte.
Local
Cinci persoane acuzate de trafic de minori, trafic de persoane și constituirea unui grup infracțional organizat, au fost arestate de procurorii DIICOT Oradea. Aceștia activau în Bihor, Arad, Cluj și Bacău.
Local
Compania de Apă Arad anunță că au fost extrase, din nou, cantități uriașe de șervețele umede din rețeaua de canalizare.
3
Local
Primarul Aradului, Călin Bibarț, anunță că nu a găsit soluții legale pentru inițiativa sa de a face transportul public gratuit în oraș și cere modificări legislative care să permită administrației locale să ia o asemenea decizie, iar pentru asta face un apel la parlamentarii din județ să îl sprijine.
8
Local
Aceasta a fost experiența unui arădean care a fost trimis să cumpere un pahar gol de la tonomatul de cafea, contra sumei de trei lei, pentru că la dozatorul de apă nu erau de găsit. S-a întâmplat în Ambulatoriul spitalului, iar conducerea unității spune că a dispus suplimentarea paharelor.
Local
Drumurile din nordul județului, modernizate cu fonduri europene nerambursabile, vor fi finalizate în acest an.
Local
Noua structură este coordonată de către neurologul Constantin Covăsală și se adresează pacineților care au suferit afecțiuni neurologice și au indicație medicală de recuperare.

Citiți principiile noastre de moderare aici!