2-0, cel mai periculos scor şi pentru LT Cermei

De Daniel Scridon
În formula: Mitrea – T. Bodri (min. 66, Sabău), Gligor, Nistor, Aldan (min. 46, Berari), L. Bodri (min. 66, Fl. Brânduşe), Ianc, Copil, Suslak, Bulza, Sulea (min. 88, Moraru), Lunca Teuz Cermei a început perfect jocul cu una din echipele fruntaşe ale seriei, CSU 2 Craiova. În min. 26, era 2-0: Sulea a driblat doi fundași și portarul și a marcat: 1-0 (min 23) şi Gligor din lovitură liberă de la 20m, bară-gol. Scor ce s-a dovedit a fi (încă odată) periculos. Oaspeţii au redus din handicap până la pauză, prin penalty-ul transformat de Baicu (min. 39) şi au făcut legea pe gazon în repriza secundă, înscriind alte trei goluri prin Baicu min. 52 şi min. 85 şi Trocan min. 66.

„Sunt supărat, am avut jocul în mână. Am condus cu 2-0 și chiar la 2-1, am avut o ocazie bună prin Bulza de a merge din nou la două goluri în față. Am luat goluri din greșeli copilărești. Craiova a câștigat pe merit, e cea mai bună echipă din serie”, a spus Radu Anca, antrenorul cermeienilor.