S-au certat, iar concubina a sărit să-l bată. Atunci, bărbatul a pus mâna pe un cuţit şi a înjunghiat-o de mai multe ori. Acesta a fost arestat preventiv imediat după comiterea faptei, iar acum a fost trimis în judecată pentru comiterea infracţiunii de tentativă de omor de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad. Potrivit acestora „inculpatul Vărşendan Ioan, în seara zilei de 10 august 2015, în jurul orei 20:00, în timp ce se afla în bucătăria imobilului concubinei sale – pe fondul consumului de alcool, a unor discuţii contradictorii dintre inculpat şi persoana vătămată, precum şi ca urmare directă a atitudinii violente a persoanei vătămate (care a intrat în încăperea în care se afla inculpatul şi l-a agresat fizic) – i-a aplicat persoanei vătămate G.G. mai multe lovituri cu un cuţit de bucătărie în zona abdominală cauzându-i leziuni (vindecabile în 45 zile de îngrijiri medicale) care i-au pus viaţa în pericol”. Dosarul va fi soluţiont de Tribunalul Arad.
A încercat să-şi omoare concubina cu un cuţit
După o ceartă serioasă, un bărbat şi-a înjughiat concubina de mai multe ori cu un cuţit.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Evenimente
Sâmbătă, 27 decembrie, pe scena din Piața Catedralei, formația va marca 40 de ani de activitate artistică.
România
Fostul ministru al Transporturilor Alexandru-Răzvan Cuc a fost adus marți la sediul central al Direcției Naționale Anticorupție (DNA) pentru a fi audiat într-un dosar de corupție.
Local
Parlamentarii USR Arad, Adrian Wiener și Răzvan Anghel, au luat poziție visavis de dezvăluirile privind sistemul de justiție.
UT Arad
ARAD. Astăzi a pornit vânzarea biletelor pentru confruntarea UTA - Dinamo care va avea loc sâmbătă, de la ora 20:00. Biletele sunt disponibile de la ora 15:00, online pe uta-arad.ro și la stadion.
România
După ce proiectul a fost retrimis de Curtea Constituțională în Parlament și readoptat cu ajustări minore, măsurile intră în vigoare la doar trei zile de la publicare.
Local
Un eveniment organizat de Asociația Studenților Creștini Ortodocși din România – filiala Arad.
Local
Consumul alimentelor de origine animală sau a celor comercializate fără supraveghere sanitar-veterinară poate duce la îmbolnăviri.
Citiți principiile noastre de moderare aici!