CHIŞINEU CRIŞ. Un autoturism marca Peugeot a fost oprit pe raza localităţii Chişineu Criş, în portbagaj poliţiştii găsind 10.000 de fire de ţigarete Jing Ling. Maşina era condusă de un un bărbat în vârstă de 39 de ani, din judeţul Satu Mare. „Poliţiştii, cu sprijinul de specialitate al S.I.P.I. Arad, au oprit în trafic, pe raza localităţii Chişineu Criş, un autoturism marca Peugeot, condus de către C. Gheorghe de 39 ani, din judeţul Satu Mare. În urma verificărilor efectuate, în portbagajul autoturismului, a fost găsită cantitatea de 10.000 fire ţigarete marca Jing Ling netimbrate, care au fost ridicate în vederea confiscării”, au declarat reprezentanţii IPJ Arad. Potrivit acestora, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de deţinere în afara antrepozitului fiscal a produselor accizabile supuse marcării fără a fi marcate şi contrabandă.
Au gasit 10.000 de fire de tigarete in portbagajul masinii
Un sătmărean a fost prins de poliţişti în timp ce transporta 10.000 fire de ţigări netimbrate.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Un italian stabilit în Arad a participat la un concurs extrem în Italia, reprezentând orașul nostru chiar în țara lui de baștină.
România
Rezultatele extragerilor loto din data de 18-12-2025 sunt următoarele:
România
Rapperul american Wiz Khalifa a fost condamnat definitiv joi de Curtea de Apel Constanța la o pedeapsă de 9 luni de închisoare cu executare pentru săvârșirea infracțiunii de deținere de droguri de risc, fără drept, în vederea consumului propriu, după ce în iulie 2024 și-a aprins o țigară cu canabis pe scenă, în timp ce susținea un concert la Festivalul „Beach, Please!” de la Costinești.
ARADON Sport local
ARAD. Clubul Sportiv Municipal Arad încheie anul 2025 cu rezultate și performanțe notabile. Ierarhia celor mai valoroşi 10 sportivi a fost întocmită în baza punctajului obținut în competițiile oficiale naționale și internaționale.
Local
Conducerea filialei judeţene de Cruce Roşie a făcut bilanţul pe 2025 şi le-a mulţumit voluntarilor.
Local
Magia Crăciunului a prins viață alături de copiii din centrele sociale din municipiul Arad.
Evenimente
Recitalurile ceor trei artişti sunt programate în cadrul Târgului de Crăciun de pe Domeniul Regal.
2
Local
Publicul este invitat pe 19 și 20 decembrie să descopere Grăniceriul „îmbrăcat” în mii de lumini și să trăiască magia sărbătorilor de iarnă, în mediul rural.
Citiți principiile noastre de moderare aici!