Societatea arădeană a anunţat ieri organizarea licitaţiei pentru desemnarea firmei care se va ocupa de execuţia lucrărilor. Este vorba despre realizarea unei reţele de canalizare cu o lungime de 2.733 metri. Valoare estimată a lucrărilor este de 3.349.582,89 lei din care pentru executia lucrărilor s-au prevăzut 3.054.465,45 lei iar la Cheltuieli diverse şi neprevăzute: 295.117,44 lei, reprezentând 10% din valoarea cheltuielilor prevăzute în devizul general conform legii. Licitaţia va avea loc la finele lunii viitoare.
Canalizare pana la iesirea din oras, la licitatie
ARAD. Compania de Apă pune la bătaie peste 3 milioane de lei pentru realizarea lucrărilor de execuţie a reţelei de canalizare între Calea Aurel Vlaicu şi Zona Industrială Vest din municipiul Arad.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
ARAD. Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Arhiepiscop Timotei, prin lucrarea Sectorului Social–Filantropic al Arhiepiscopiei Aradului, 130 de pachete cu produse neperisabile au ajuns la persoane și familii aflate în dificultate.
Advertorial
O geantă nu este doar un accesoriu, ci un element care definește stilul și personalitatea. Într-o lume în care mobilitatea și confortul contează, geanta crossbody a devenit un must-have pentru femeile active. Practică, versatilă și ușor de purtat, această geantă se potrivește atât ținutelor casual, cât și celor elegante.
UT Arad
Suporterii peluzei "Cătălin Hâldan" îndeamnă fanii lui Dinamo să cumpere bilete lângă sectorul galeriei oaspete.
România
La finalul acestui an, lucrările pe tronsonul autostrăzii A1 Margina – Holdea sunt realizate în proporție de aproape 50%, activitatea desfășurându-se simultan în toate galeriile celor două tuneluri de pe traseu.
Citiți principiile noastre de moderare aici!