„În perioada 21-23 decembrie 2013 se opreşte circulaţia tramvaielor pe tronsonul Piaţa Romană- Gara Aradul Nou. Prin urmare, vor avea loc următoarele modificări: linia 3 va avea capăt de linie Piaţa Romană. Pe tronsonul Piaţa Romană- Gara Aradul Nou, tramvaiele vor fi înlocuite de autobuze care vor respecta intervalul de circulaţie şi vor avea capăt de linie magazinul Billa Aradul Nou. Staţiile de autobuz vor fi în dreptul staţiilor de tramvai”, informează reprezentanţii CTP.
Fara tramvaie in Aradul Nou
ARAD. Trei zile fără tramvaie în cartierul Aradul Nou. Compania de Transport Public Arad a anunţat că va întrerupe circulaţia tramvaielor pe tronsonul Piaţa Romană - Gara Aradul Nou.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
Local
Manifestările dedicate comemorării eroilor revoluției din Decembrie 1998 debutează sâmbătă, 21 decembrie, la ora 7:40, la Orologerie, pe strada Cocorilor, unde va avea loc sfințirea noului Monument al Eroilor.
UT Arad
ARAD. Adrian Mihalcea a jucat și a antrenat Dinamo, iar acum joacă, pentru prima dată la Arad, contra echipei sale de suflet.
Local
Aproape un milion de euro pentru Proiectul „„Revitalizare și regenerare urbană – Oraș Pâncota”.
România
Specialiștii din domeniul medical sunt sfătuiţi să raporteze autorităţilor apariția pe piață a unor siropuri de tuse care ar fi dus la moartea mai multor copii în India.
1
Local
Consiliul Județean Arad anunță că va edita o carte despre Valentin Voicilă, unul dintre liderii evenimentelor din 1989, de la Arad.
România
Președintele Agenției Naționale pentru Sport, Bogdan Matei a declarat, joi, pentru AGERPRES, că și-a depus demisia din funcție, decizia sa urmând să intre în vigoare începând cu data de 28 decembrie 2025.
Citiți principiile noastre de moderare aici!