Fotbal – Campionatul Judetean Onoare

De Daniel Scridon
Seria A, etapa 10 Rezultate: Unirea Şeitin – Voinţa Munar 0-3, FC Zimandu Nou – Atletico Arad 1-1, Semlecana Semlac – AC Şagu 8-0, Forest Oil Sp German – Olimpia Bârzava 4-1, Victoria Felnac – AS Aluniş 3-1, AS Vinga – Mureşul Zădăreni 1-0, Înfrăţirea Iratoşu – Cetate …

Săvârşin 5-1. Jocul CS Glogovăţ – Speranţa Turnu nu s-a disputat.
Clasament
1.Victoria Felnac 10 10 0 0 40-10 30
2.Cetate Săvârşin 10 7 1 2 32-16 22
3.CS Glogovăţ 9 7 0 2 34-13 21
4.Sp German 10 6 0 4 19-29 18
5.Mureşul Zădăreni 10 5 2 3 31-17 17
6.Înfrăţirea Iratoşu 10 5 2 3 30-18 17
7.Voinţa Munar 10 5 2 3 26-18 17
8.Speranţa Turnu 9 5 0 4 31-16 15
9.Semlecana Semlac 10 5 0 5 27-16 15
10.AS Aluniş 10 5 0 5 18-20 15
11.Olimpia Bârzava 10 3 1 6 25-33 10
12.AC Şagu 10 3 1 6 13-32 10
13.AS Vinga 10 3 0 7 9-33 9
14.Unirea Şeitin 10 2 1 7 17-26 7
15.Atletico Arad 10 2 1 7 16-33 7
16.Zimandu Nou 10 0 1 9 3-41 1
Etapa viitoare: Atletico – Glogovăţ, Şagu – Felnac, Turnu – Sp German, Săvârşin – Şeitin, Zădăreni – Semlac, Bârzava – Vinga, Munar – Zimandu Nou, Aluniş – Iratoşu.
Seria B, etapa 10
Rezultate: Viitorul Satu Nou – Avântul Târnova 1-4, Frontiera Pilu – Şoimii Pâncota II 0-0, Şoimii Şimand – Olimpia Bocsig 4-2, Crişul Alb Buteni – Podgoria Ghioroc 2-2, Unirea Gurahonţ – Viitorul Sepreuş 4-2, Flacăra Ţipari – Recolta Apateu 1-2, Steaua Grăniceri – Cetate Dezna 1-2, Voinţa Macea – Vulturii Socodor 5-1.
Clasament
1.Avântul Târnova 10 7 1 2 39-15 22
2.Şoimii Şimand 10 7 1 2 32-17 22
3.Voinţa Macea 10 6 3 1 34-15 21
4.Satu Nou 10 6 1 3 24-19 19
5.Olimpia Bocsig 10 4 4 2 22-18 16
6.Unirea Gurahonţ 10 5 1 4 32-30 16
7.Podgoria Ghioroc 10 4 3 3 24-22 15
8.Şoimii Pâncota II 10 4 2 4 26-21 14
9.Recolta Apateu 10 4 2 4 27-28 14
10.Vulturii Socodor 10 4 1 5 19-20 13
11.Viitorul Sepreuş 10 4 1 5 22-26 13
12.Crişul Alb Buteni 10 2 4 4 13-21 10
13.Cetate Dezna 10 3 1 6 21-44 10
14.Frontiera Pilu 10 2 2 6 13-20 8
15.Flacăra Ţipari 10 1 3 6 9-23 6
16.Steaua Grăniceri 10 1 2 7 11-29 5
Etapa viitoare: Ghioroc – Pilu, Socodor – Grăniceri, Bocsig – Gurahonţ, Târnova – Buteni, Dezna – Satu Nou, Sepreuş – Ţipari, Apateu – Macea, Pâncota II – Şimand.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici !