Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

Seria A, etapa 7. Rezultate: Atletico Arad – Olimpia Bârzava 0-2, Speranţa Turnu – Unirea Şeitin 1-1, AS Aluniş – AS Dorobanţi 2-3, Forest Oil Sp German – Voinţa Munar 4-1, Semlecana Semlac – Înfrăţirea Iratoşu 4-0, Mureşul Zădăreni – AC Şagu 6-1, AS Vinga – Cetate Săvârşin 3-0.

Clasament
1.Dorobanţi 7 6 1 0 41-9 19
2.Săvârşin 7 5 0 2 21-17 15
3.Semlac 7 4 1 2 18-7 13
4.Turnu 7 4 1 2 15-11 13
5.Vinga 7 3 3 1 17-15 12
6.Şeitin 7 3 2 2 19-15 11
7.Atletico 7 3 2 2 10-10 11
8.Bârzava 7 3 1 3 13-20 10
9.Iratoşu 7 3 0 4 12-13 9
10.Sp German 7 3 0 4 12-21 9
11.Zădăreni 7 2 1 4 20-16 7
12.Aluniş 7 1 1 5 12-18 4
13.Munar 7 1 1 5 6-25 4
14.Şagu 7 1 0 6 4-23 3
Etapa viitoare (duminică, 18 octombrie): Săvârşin – Aluniş, Şeitin – Semlac, Munar – Turnu, Dorobanţi – Sp German, Iratoşu – Atletico, Zădăreni – Vinga, Şagu – Bârzava.
Seria B, etapa 7
Rezultate: Viitorul Satu Nou – Flacăra Ţipari 3-2, Podgoria Ghioroc – Unirea Gurahonţ 2-1, Cetate Dezna – Vulturii Socodor 4-1, Recolta Apateu – Olimpia Bocsig 4-1, Steaua Grăniceri – Avântul Târnova 2-2, Viitorul Sepreuş – FC Zimandu Nou 8-2, Crişul Alb Buteni – CS Ineu II 0-2.
Clasament
1.Sepreuş 7 5 1 1 26-9 16
2.Târnova 7 4 2 1 25-11 14
3.Ghioroc 7 4 1 2 25-11 13
4.Buteni 7 4 1 2 18-14 13
5.Ineu II 7 4 0 3 22-17 12
6.Gurahonţ 7 4 0 3 21-16 12
7.Apateu 7 4 0 3 16-15 12
8.Socodor 7 3 1 3 19-17 10
9.Zimandu Nou 7 3 1 3 26-29 10
10.Satu Nou 7 3 0 4 14-22 9
11.Dezna 7 2 1 4 15-19 7
12.Grăniceri 7 2 1 4 10-25 7
13.Bocsig 7 1 3 3 13-12 6
14.Ţipari 7 0 0 7 13-46 0
Etapa viitoare (sâmbătă, 17-duminică, 18 octombrie): Satu Nou – Grăniceri, Târnova – Sepreuş, Ţipari – Bocsig, Socodor – Apateu, Gurahonţ – Dezna, Zimandu Nou – Buteni, Ineu II – Ghioroc.


0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase