Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare

De Daniel Scridon
Fotbal – Campionatul Judeţean Onoare
Seria A, etapa 3 și Seria B, etapa 3

Seria A, etapa 3

Rezultate: Aqua Vest Arad – Înfrăţirea Iratoşu 0-3, Victoria Nădlac – Atletico Arad 9-0, Speranţa Turnu – Voinţa Munar 2-0, Semlecana Semlac – Forest Oil Sp German 4-0, AS Aluniş – Mureşul Zădăreni 0-3, Gloria Secusigiu – Unirea Şeitin 0-5, Olimpia Bârzava – AS Vinga 5-2.

Clasament

1.Nădlac 3 3 0 0 21-2 9

2.Turnu 3 3 0 0 13-0 9

3.Bârzava 3 3 0 0 11-4 9

4.Zădăreni 3 2 1 0 9-3 7

5.Şeitin 3 2 0 1 11-6 6

6.Iratoşu 3 2 0 1 6-4 6

7.Semlac 3 1 1 1 5-3 4

8.Aluniş 3 1 0 2 9-7 3

9.Aqua Vest 3 1 0 2 3-8 3

10.Munar 3 1 0 2 3-10 3

11.Sp German 3 0 1 2 2-7 1

12.Vinga 3 0 1 2 3-14 1

13.Secusigiu 3 0 0 3 1-11 0

14.Atletico 3 0 0 3 0-18 0

Etapa viitoare (sâmbătă, 17-duminică, 18 septembrie): Atletico – Secusigiu, Şeitin – Turnu, Zădăreni – Nădlac, Iratoşu – Aluniş, Sp German – Aqua Vest, Bârzava – Semlac, Vinga – Munar.

Seria B, etapa 3

Rezultate: Cetate Dezna – Olimpia Bocsig 8-2, Steaua Grăniceri – Viitorul Sepreuş 1-1, FC Zimandu Nou – Avântul Târnova 4-1, CS Beliu – Podgoria Ghioroc 9-0, Flacăra Ţipari – Crişul Alb Buteni 0-5, Unirea Gurahonţ – Viitorul Satu Nou 7-1.

Clasament

1.Beliu 3 2 0 1 14-6 6

2.Buteni 3 2 0 1 10-4 6

3.Zimandu Nou 3 2 0 1 10-7 6

4.Ghioroc 3 2 0 1 9-14 6

5.Sepreuş 3 1 2 0 11-7 5

6.Gurahonţ 3 1 1 1 10-5 4

7.Târnova 3 1 1 1 12-8 4

8.Dezna 3 1 1 1 14-12 4

9.Satu Nou 2 1 0 1 3-7 3

10.Bocsig 2 1 0 1 3-8 3

11.Grăniceri 3 0 1 2 3-13 1

12.Ţipari 3 0 0 3 2-10 0

Etapa viitoare (sâmbătă, 17-duminică, 18 septembrie): Satu Nou – Buteni, Ghioroc – Ţipari, Târnova – Beliu, Sepreuş – Zimandu Nou, Bocsig – Grăniceri, Gurahonţ – Dezna.



0Comentarii

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

inca 1000 caractere ramase