Negoescu i-a făcut viaţa mai uşoară lui „Rică” Neaga

De Leo Sfara
Sebişenii erau parcă sătui de înfrângerile din meciurile de verificare, asta chiar dacă adversarii au fost de calibru, CS Mioveni, respectiv FC Braşov.

Al treilea a fost, însă, cu noroc, deoarece nou-venitul Negoescu (foto) a făcut o repriză secundă de senzaţie, în cele 45 de minute cât a jucat marcând trei goluri.

Naţional Sebiş a trecut, aşadar, de AFK Csikszereda, ieri, pe terenul sintetic de la Miercurea Ciuc, scor 3-2. Echipa din ţinutul secuiesc a deschis scorul şi a condus la pauză, cu 1-0, însă „Rică” Neaga şi-a mai salvat pielea, cu o mutare de senzaţie, introducându-l în teren pe Negoescu, care a reuşit un hat-trick, după care gazdele au redus din handicap.

Naţional Sebiş s-a bazat pe următorii: Tomșa – Bogdanovici, Stupu, Neacșu (min. 46 – Petrovici), Stoian – Avramescu, Lazea – Rus, Mihuța, Z. Radu (min. 65 – Susan) – Rădulescu (min. 46 – Negoescu).

Mâine, sebişenii dau piept cu Unirea Tărlungeni, după care revin acasă din cantonamentul de la Băile Tuşnad.