Păcat că a căzut cortina peste sezonul de toamnă

De Daniel Scridon
„Satelitul” UTA-ei a legat două rezultate pozitive în finalul turului, semn că există potenţial pentru evitarea retrogradării. După succesul cu Becicherecu Mic, elevii lui Dan Oprescu au smuls un punct în deplasarea de la Galda, reuşind să revină de două ori pe tabela de marcaj.

Cernea a deschis scorul pentru gazde în min. 35, de la punctul cu var. După pauză, în min. 66, Stahl a luat o acţiune pe cont propriu și a finalizat la colțul lung, 1-1. Egalitatea nu a durat decât 6 minute, pentru că Goronea, cu un șut plasat din 8 metri, a făcut 2-1. UTA 2 nu a renunţat la luptă şi a dat lovitura în ultimul minut de joc prin Coadă, care a înscris cu un șut din cădere, după o centrare a lui Ungureanu şi Industria Galda – ACS UTA 2 BD 2-2.

Pentru UTA 2 au jucat: S. Mara – D. Lazar, Wild, Celea (min. 46, Rogojan), Copaci (min. 55, Gîrbiță), Dobrean (min. 77, Coadă), Tarcea, Stahl, M. Vlad (min. 64, Ghergar), Ungureanu, Ignea.