Siriencele se simt bine pe semicerc

De Dan Lazar
1Comentariu
ȘIRIA. Handbalul este la putere în Șiria, echipa de handbal feminin formată din elevele școlii din localitatea arădeană fiind campioană județenă în cadrul Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar și ocupantă a locului trei la faza zonală disputată la Hunedoara.

În week-end, elevele profesorului Lucian Onița au cucerit Trofeul Șiriei, după ce au depășit o selecționată a presei arădene, scor 27-26 după prelungiri, la finele timpulului regulamentar scorul fiind 20-20. La fluierul arbitrului Mircea Crișan (unul dintre organizatorii evenimentului), Șc. Gim. Șiria a aliniat formula: Narcisa Duma, Lorena Axinte, Denisa Ștefu, Andreea Karman (extreme), Daiana Biriș, Brigitte Kern, Mălina Komuveș, Alexandra Curetean (interi), Patricia Ștefu (pivot), Larisa Hapca (centru) și Lorena Trînc (portar).

2 handbal

Repriza a „patra” s-a consumat la barul Passion din Șiria (patron Cristian Sârbu), unde s-a pus la cale partida revanșă.