UTA Under 19, înfrângere clară cu Dinamo

De Leo Sfara
2Comentarii
Fără „piesele grele” în echipă, UTA Under 19 a pierdut clar meciul retur al semifinalei din Liga Elitelor. După ce în tur a fost 1-1, iar arădenii au ratat mult, existau speranţe că la Bucureşti se poate realiza intrarea în finală.

Nu a fost nici pe departe aşa, deoarece după doar 12 minute era 2-0. Primul gol a fost unul de „show tv”, după ce Lazăr a şutat o minge în Iuga, iar de acolo „buclucaşul obiect” a intrat în poartă, surprinzându-l pe Mara. Al doilea gol l-a marcat L. Gheorghe, care a deviat uşor în plasă o minge şutată de la 25 de metri.

„Luminiţa de la capătul tunelului” se vedea după ce G. Pop a redus din handicap, din penaltyul scos de Costin: 2-1.

Din păcate, repriza a doua a fost una de coşmar, Dinamo marcând de patru ori: Neicuţescu (2), Vasile şi Mihaiu stabilit scorul final, 6-1.

UTA i-a avut în teren pe următorii: Mara – Lazăr (Lezeu), Iuga, Rogojan, Dinculescu (Revesz) – G. Pop, Brănișteanu – Mager (Vasile), Toma (Țurcanu), Mandache (Iova) – Costin.