Bărbatul s-a întors în ţară cu un utilaj agricol pe care-l achiziţionase din străinătate. A intrat în România prin Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac cu un TIR în care era încărcat utilajul. La frontieră, poliţiştii de frontieră au efectuat toate formalităţile, iar bărbatul s-a îndreptat spre terminalul de mărfuri a CNADNR de la Nădlac. În Ungaria, bărbatul a primit o amendă rutieră în valoare de 80.000 de forinţi pentru că nu ar fi respectat timpul de odihnă. S-a îndreptat spre terminalul de mărfuri a CNADNR Nădlac pentru formalităţi. Martorii spun că bărbatul era agitat şi supărat că primise amendă, apoi i s-a făcut rău şi a căzut jos. Un echipaj SMURD a fost solicitat de urgenţă la faţa locului. Paramedicii au încercat resuscitarea, însă fără succes, bărbatul nu a mai putut fi readus la viaţă. În ceea ce priveşte cauzele decesului, acestea vor fi stabilite după efectuarea necropsiei, însă medicii spun că toate indiciile arată că bărbatul a suferit un infarct. Cercetările în acest caz au fost preluate de IPJ Arad, poliţiştii excluzând o moarte suspectă deoarece nu s-au găsit urme de violenţă pe corpul bărbatului.
A murit dupa ce a intrat in tara
Reactualizat la:
NĂDLAC. Un bărbat în vârstă de 60 de ani, din Hunedoara, care se întorcea din străinătate, a murit marţi seara în terminalul de mărfuri a CNADNR de la Nădlac.
Trimite articolul
XCele mai citite știri
România
Judecătorul Laurențiu Ionel Beșu, care a făcut dezvăluiri în documentarul Recorder, susține marți interviul la CSM pentru a deveni procuror.
România
O lege apărută recent în Monitorul Oficial modifică substanțial cadrul de funcționare al Fondului de garantare a asiguraților și extinde protecția oferită de acesta în cazul polițelor RCA.
Local
Asociația „Miruna” din Micherechi a trecut granița cu inimile pline și cu mașinile încărcate de daruri, pentru a aduce bucuria Crăciunului familiilor aflate în nevoie din România.
ARADON opinii
Dacă umilința este considerată o virtute, noi românii, avem parte de atât de multă, încât am putea da și la alții. Doar să o vrea.
1
Local
Parcul de pe Dealul Viei devine un punct turistic tot mai atrăgător, în comuna de pe Valea Mureșului.
Local
Măsurile de austeritate par să nu fi afectat investițiile, deoarece Primăria Arad a reușit atragerea unor sume impresionante prin proiecte europene.
2
Mapamond
Fiul lui Rob Reiner a fost arestat după ce cadavrul cineastului american și cel al soției acestuia au fost descoperite în reședința lor din Los Angeles, a raportat luni presa din Statele Unite, informează AFP.
Citiți principiile noastre de moderare aici!